Aktualności
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą Legionom
2015-07-28
Z okazji 100. rocznicy przemarszu i walk pododdziałów Legionów Polskich na Podlasiu, Muzeum Południowego Podlasia przygotowało wystawę „Legiony Polskie na Podlasiu 1915”, na której prezentuje m.in. eksponaty ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego. 

Na wystawie zobaczymy fragmenty wspomnień Augusta Krasickiego – adiutanta Komendanta Głównego Legionów Polskich, Tadeusza Kasprzyckiego – oficera sztabu I Brygady Legionów Polskich i Wacława Lipińskiego – podoficera 5. Pułku Piechoty Legionów Polskich z sierpnia 1915 roku. Ekspozycję uzupełniają militaria będące na uzbrojeniu Legionów oraz kolekcja medali i odznak ze zbiorów dr Tadeusza Krawczaka. Wystawa czynna od 26 lipca do 30 września 2015 roku.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.