Aktualności
Drugi raz wybrzmiała muzyka u Radziwiłłów
2015-07-27

Dyrektor bialskiej szkoły muzycznej potwierdza, że jego marzeniem zawsze było zaprezentowanie muzyki bez sztywnego klimatu sali koncertowej. Dzięki wsparciu prezydenta Białej Podlaskiej i senatora Grzegorza Biereckiego, plenerowe występy stały się realne. W każdą wakacyjną niedzielę Park Radziwiłłowski wybrzmiewa nie tylko klasycznymi kompozycjami wielkich mistrzów, ale również ambitną muzyką rozrywkową.

Mieszkańcy przekonali się o tym wyjątkowo nie w niedzielę, ale w ostatni piątek. Kameralna publiczność była zachwycona naturalnym brzmieniem fortepianu i klimatem przedsięwzięcia. Gośćmi specjalnymi był prezydent Dariusz Stefaniuk – pomysłodawca koncertów, oraz Grzegorz Bierecki - fundator instrumentu, na którym odbywają się występy uczniów szkoły. 

– Słuchanie takiego koncertu to wielka przyjemność. Rzeczywistym sprawcą tego fortepianu jest moja żona, która kazała mi to zrobić. Podobny mam w domu i jak dobrze się zachowuję, to mi na nim gra.Chyba stara się zachęcić mnie w ten sposób żebym częściej bywał w domu. Na pewno będzie bardzo szczęśliwa, słuchając takiego koncertu – mówił z uśmiechem senator, sugerując jednocześnie że dobrze byłoby przy takiej okazji móc delektować się dobrą kawą.

Wtórował mu prezydent Białej Podlaskiej, za którego sprawą pomysł koncertów w otwartej przestrzeni został wcielony w życie.

– Sam jestem absolwentem szkoły muzycznej, znam bardzo dobrze dyrektora i wiem, że można zaufać jego profesjonalnemu podejściu. Nasze miasto zasługuje na rozrywkę na wysokim poziomie, to jest coś, czego inni mogą nam zazdrościć, a sami powinniśmy być dumni. Biała może być znana i kojarzona w regionie dzięki bogatej ofercie kulturalnej – wyjaśniał potrzebę koncertów Dariusz Stefaniuk.

W piątek usłyszeliśmy klasyczne utwory Chopina, ale nie tylko. Na zakończenie wybrzmiały także kompozycje specjalisty od ragtime'u Scotta Joplina. Dyrektor Waldemar Robak podkreślał, że występy w parku będą różnorodne i często bardzo zaskakujące.

– Nie uczymy się tylko Bacha, Mozarta, Bethovena czy Chopina. Oczywiście są pewne kanony, które uczniowie muszą poznać. Natomiast gramy absolutnie wszystko. Niektóre osoby bardzo sprawnie grają jazz, same komponują. Wydaje mi się że to będzie też dobra okazja, żeby zaprezentować ich talenty. Nie samą klasyką człowiek żyje.

Najbliższy występ u Radziwiłłów już w najbliższą niedzielę 2 sierpnia o godz. 16.00. Tym razem usłyszymy akordeonistów z klasy Zbigniewa Czuryły. Grupa ma już na swoim koncie osiągnięcia międzynarodowe, a jej repertuar bywa bardzo oryginalny.

POLECAMY TAKŻE: dołącz do wydarzenia na Facebooku  

Pozostałe artykuły

Zaproszenie na Święto Lotnictwa w Białej Podlaskiej
2019-09-20

22 września br. odbędzie się w Białej Podlaskiej Święto Lotnictwa, na które zaprasza prezydent Michał Litwiniuk oraz Bialskopodlaski Oddział Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego i Sekcja Lotnicza SIMP. Uroczystości rozpocznie msza św. w kościele garnizonowym przy ul. Dokudowskiej 17.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Białej Podlaskiej
2019-09-02

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty! Podczas miejskiej inauguracji w ZSO nr 2 im. Adama Mickiewicza prezydent Michał Litwniuk życzył uczniom, rodzicom, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych pełnych sukcesów kolejnych 10 miesięcy.

Powstaje Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Przybuże
2019-08-27

14 sierpnia br. zostało podpisane w UM Biała Podlaska porozumienie w sprawie powołania komitetu organizacyjnego mającego utworzyć Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Przybuże. Strony Porozumienia zawarły je, kierując się pragnieniem swobodnego zrzeszania się oraz koordynacji współpracy samorządów i społeczności lokalnych z obszarów przygranicznych.

Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia
2019-08-27

Projekt pt. „Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej” przygotowany przez Urząd Miasta Biała Podlaska uzyskał dofinansowanie w wysokości 615 138, 91 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. 23 sierpnia br. prezydent Michał Litwniuk oraz skarbnik UM Marta Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie.

Wybierz ekologiczne źródło energii!
2019-08-26

Mieszkańcy Białej Podlaskiej wciąż mogą przejść na ekologiczne źródła energii w ramach projektu „Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska”. Posiadamy wolne miejsce na instalację kotła na biomasę oraz powietrznej pompy ciepła.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.