Aktualności
W Białej Podlaskiej wydano prawie 12 tys. Kart Dużej Rodziny!
2015-07-23

Mieszkańcy Białej Podlaskiej od kilku lat korzystają z Karty Dużej Rodziny. Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych i ma na celu odciążenie ich finansowo, poprzez stosowanie rabatów w wielu instytucjach. Projekt ma również swój wymiar ogólnopolski, a posiadacze karty zyskują dzięki niemu zniżki i atrakcyjne upusty od prywatnych przedsiębiorców. 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, bez względu na dochody. Ostatnio zostały rozszerzone ulgi na przejazdy kolejowe nawet do 49 proc., opłaty paszportowe - 50 proc. dla rodziców i 75 proc. dla dzieci. Wprowadzono także bezpłatne wstępy do parków narodowych. Dodatkowo posiadacze kart mogą korzystać z oferty kulturalnej i rekreacyjnej na terenie całego kraju. Do tej pory do Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej wpłynęło już 500 wniosków o wydanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, a zamówiono i wydano już ponad 2,5 tys. kart. 

Rodzice mogą korzystać ze zniżek dożywotnio, zaś dzieci do ukończenia 18 roku życia lub do zakończenia nauki, nie dłużej jednak niż do 25 roku życia. Wnioski o wydanie karty składa się w urzędzie miasta.

W Białej Podlaskiej lokalny program na rzecz rodzin wielodzietnych realizowany jest od grudnia 2012 roku. Do tej pory przyjęto 1759 wniosków i wydano ponad 9 tys. Miejskich Kart Dużej Rodziny. 

Dotychczas zawarto porozumienia z 55 instytucjami oferującymi zniżki  oraz wsparcie różnego innego rodzaju w 13 punktach z ofertą kulturalną, edukacyjną, rekreacyjną i komercyjną.

POLECAMY TAKŻE: zobacz, jak zdobyć miejską i ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny

Pozostałe artykuły

Pasażerowie MZK już korzystają z nowych, ekologicznych autobusów
2019-06-26

Od tygodnia po ulicach Białej Podlaskiej jeździ 5 fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich marki SCANIA CITYWIDE LF. W uroczystym przekazaniu kluczyków prezesowi Miejskiego...

Trening systemu wykrywania i alarmowania
2019-06-25

W dniu 27 czerwca 2019 roku o godz. 12.00

Awaria miejskiej sieci ciepłowniczej - ul. Sidorska / al. Tysiąclecia, ul. Kąpielowa /Wyszyńskiego
2019-06-24

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. informuje, że 18 czerwca br. zdiagnozowano awarię miejskiej sieci ciepłowniczej w komorze przy ul. Sidorskiej / al. Tysiąclecia i w komorze przy ul....

Wyniki konkursów na dyrektorów szkół
2019-06-24

19 czerwca zostały przeprowadzone postępowania konkursowe na dyrektorów szkół. Kandydatami na stanowiska dyrektorów zostali:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.