Aktualności
W Białej Podlaskiej wydano prawie 12 tys. Kart Dużej Rodziny!
2015-07-23

Mieszkańcy Białej Podlaskiej od kilku lat korzystają z Karty Dużej Rodziny. Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych i ma na celu odciążenie ich finansowo, poprzez stosowanie rabatów w wielu instytucjach. Projekt ma również swój wymiar ogólnopolski, a posiadacze karty zyskują dzięki niemu zniżki i atrakcyjne upusty od prywatnych przedsiębiorców. 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, bez względu na dochody. Ostatnio zostały rozszerzone ulgi na przejazdy kolejowe nawet do 49 proc., opłaty paszportowe - 50 proc. dla rodziców i 75 proc. dla dzieci. Wprowadzono także bezpłatne wstępy do parków narodowych. Dodatkowo posiadacze kart mogą korzystać z oferty kulturalnej i rekreacyjnej na terenie całego kraju. Do tej pory do Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej wpłynęło już 500 wniosków o wydanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, a zamówiono i wydano już ponad 2,5 tys. kart. 

Rodzice mogą korzystać ze zniżek dożywotnio, zaś dzieci do ukończenia 18 roku życia lub do zakończenia nauki, nie dłużej jednak niż do 25 roku życia. Wnioski o wydanie karty składa się w urzędzie miasta.

W Białej Podlaskiej lokalny program na rzecz rodzin wielodzietnych realizowany jest od grudnia 2012 roku. Do tej pory przyjęto 1759 wniosków i wydano ponad 9 tys. Miejskich Kart Dużej Rodziny. 

Dotychczas zawarto porozumienia z 55 instytucjami oferującymi zniżki  oraz wsparcie różnego innego rodzaju w 13 punktach z ofertą kulturalną, edukacyjną, rekreacyjną i komercyjną.

POLECAMY TAKŻE: zobacz, jak zdobyć miejską i ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny

Pozostałe artykuły

Zaproszenie na Święto Lotnictwa w Białej Podlaskiej
2019-09-20

22 września br. odbędzie się w Białej Podlaskiej Święto Lotnictwa, na które zaprasza prezydent Michał Litwiniuk oraz Bialskopodlaski Oddział Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego i Sekcja Lotnicza SIMP. Uroczystości rozpocznie msza św. w kościele garnizonowym przy ul. Dokudowskiej 17.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Białej Podlaskiej
2019-09-02

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty! Podczas miejskiej inauguracji w ZSO nr 2 im. Adama Mickiewicza prezydent Michał Litwniuk życzył uczniom, rodzicom, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych pełnych sukcesów kolejnych 10 miesięcy.

Powstaje Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Przybuże
2019-08-27

14 sierpnia br. zostało podpisane w UM Biała Podlaska porozumienie w sprawie powołania komitetu organizacyjnego mającego utworzyć Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Przybuże. Strony Porozumienia zawarły je, kierując się pragnieniem swobodnego zrzeszania się oraz koordynacji współpracy samorządów i społeczności lokalnych z obszarów przygranicznych.

Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia
2019-08-27

Projekt pt. „Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej” przygotowany przez Urząd Miasta Biała Podlaska uzyskał dofinansowanie w wysokości 615 138, 91 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. 23 sierpnia br. prezydent Michał Litwniuk oraz skarbnik UM Marta Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie.

Wybierz ekologiczne źródło energii!
2019-08-26

Mieszkańcy Białej Podlaskiej wciąż mogą przejść na ekologiczne źródła energii w ramach projektu „Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska”. Posiadamy wolne miejsce na instalację kotła na biomasę oraz powietrznej pompy ciepła.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.