Aktualności
W Białej Podlaskiej wydano prawie 12 tys. Kart Dużej Rodziny!
2015-07-23

Mieszkańcy Białej Podlaskiej od kilku lat korzystają z Karty Dużej Rodziny. Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych i ma na celu odciążenie ich finansowo, poprzez stosowanie rabatów w wielu instytucjach. Projekt ma również swój wymiar ogólnopolski, a posiadacze karty zyskują dzięki niemu zniżki i atrakcyjne upusty od prywatnych przedsiębiorców. 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, bez względu na dochody. Ostatnio zostały rozszerzone ulgi na przejazdy kolejowe nawet do 49 proc., opłaty paszportowe - 50 proc. dla rodziców i 75 proc. dla dzieci. Wprowadzono także bezpłatne wstępy do parków narodowych. Dodatkowo posiadacze kart mogą korzystać z oferty kulturalnej i rekreacyjnej na terenie całego kraju. Do tej pory do Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej wpłynęło już 500 wniosków o wydanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, a zamówiono i wydano już ponad 2,5 tys. kart. 

Rodzice mogą korzystać ze zniżek dożywotnio, zaś dzieci do ukończenia 18 roku życia lub do zakończenia nauki, nie dłużej jednak niż do 25 roku życia. Wnioski o wydanie karty składa się w urzędzie miasta.

W Białej Podlaskiej lokalny program na rzecz rodzin wielodzietnych realizowany jest od grudnia 2012 roku. Do tej pory przyjęto 1759 wniosków i wydano ponad 9 tys. Miejskich Kart Dużej Rodziny. 

Dotychczas zawarto porozumienia z 55 instytucjami oferującymi zniżki  oraz wsparcie różnego innego rodzaju w 13 punktach z ofertą kulturalną, edukacyjną, rekreacyjną i komercyjną.

POLECAMY TAKŻE: zobacz, jak zdobyć miejską i ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.