Aktualności
Prezydent z wizytą w ośrodku dla uchodźców. Imigranci jednak nie trafią do Białej Podlaskiej
2015-07-23
Na razie żaden z syryjskich uchodźców nie trafi do otwartego ośrodka w Białej Podlaskiej. Taką informację przekazał prezydentowi Dariuszowi Stefaniukowi Grzegorz Randzio, kierownik placówki. Włodarz miasta odbył robocze spotkanie w związku z licznymi przypuszczeniami, odnośnie skierowania Syryjczyków do tutejszej placówki. 

Rozmowa dotyczyła w dużej mierze działalności ośrodka. Warto podkreślić, że otwartą placówkę prowadzi Urząd ds. Cudzoziemców i jest ona niezależna wobec sąsiadującego z nią ośrodka zamkniętego, prowadzonego przez straż graniczną. 

Istotnym jest, że pobyt w Białej Podlaskiej dla cudzoziemców zazwyczaj trwa bardzo krótko. Są tutaj od trzech do siedmiu dni. Aktualnie na terenie ośrodka przebywa około stu obcokrajowców i jest ich coraz mniej w porównaniu do poprzednich lat.
Pozostałe artykuły

Pasażerowie MZK już korzystają z nowych, ekologicznych autobusów
2019-06-26

Od tygodnia po ulicach Białej Podlaskiej jeździ 5 fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich marki SCANIA CITYWIDE LF. W uroczystym przekazaniu kluczyków prezesowi Miejskiego...

Trening systemu wykrywania i alarmowania
2019-06-25

W dniu 27 czerwca 2019 roku o godz. 12.00

Awaria miejskiej sieci ciepłowniczej - ul. Sidorska / al. Tysiąclecia, ul. Kąpielowa /Wyszyńskiego
2019-06-24

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. informuje, że 18 czerwca br. zdiagnozowano awarię miejskiej sieci ciepłowniczej w komorze przy ul. Sidorskiej / al. Tysiąclecia i w komorze przy ul....

Wyniki konkursów na dyrektorów szkół
2019-06-24

19 czerwca zostały przeprowadzone postępowania konkursowe na dyrektorów szkół. Kandydatami na stanowiska dyrektorów zostali:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.