Aktualności
Dopalacze straszą, ale miasto jest bezpieczne!
2015-07-23
Urząd Miasta prowadzi regularną profilaktykę dotyczącą zażywania środków psychoaktywnych. W ostatnim czasie przeprowadzono szereg działań, mających na celu ostrzeżenie młodych ludzi przed niebezpieczeństwem, jakie powoduje zażywanie dopalaczy. Samorząd miasta na początku maja zaangażował do współpracy służby i instytucje, zajmujące się profilaktyką narkomanii. Wspólnie wypracowali rozwiązania hamujące popyt na dopalacze.

Urząd Miasta jest zaopatrzony także w różnego rodzaju publikacje i materiały informacyjne. Dodatkowo wszystkie placówki oświatowe i kluby sportowe są zobowiązane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, do przeprowadzania zajęć edukacyjno-profilaktycznych, skierowanych nie tylko do młodzieży, ale również wychowawców i rodziców. Straż miejska oraz policja również zaostrzyły swoje działania, w szczególności w miejscach gromadzących młodzież oraz okolicach tzw. sklepów kolekcjonerskich.

Profilaktyka uzależnień w Białej Podlaskiej ma swój oddźwięk podczas różnych imprez, organizowanych przez samorząd. W połowie maja odbyły się dwa spektakle teatralne pt. „Działka”. Przybliżały one realną „przygodę” z narkotykami. Ważnym elementem było przedstawienie relacji z rodziną. Podczas pikniku „Grunt to rodzinka” rozdawano ulotki oraz publikacje dotyczące dopalaczy. Dyżury pełnili także specjaliści, którzy udzielali porad w tym zakresie. Zorganizowano także happening „Głos profilaktyki – zryw serca”. Młodzież z bialskich szkół brała udział w konkursach oraz przedstawieniach, dotyczących profilaktyki uzależnień.W połowie czerwca prezydent Dariusz Stefaniuk złożył pismo do parlamentu z prośbą o podjęcie działań na rzecz zmiany w prawie, dotyczącym podejmowania działań eliminujących sprzedaż dopalaczy. - Dotychczasowe nowelizacje ustaw nie przyniosły rozwiązania problemu.  Zakazy nie są respektowane i nie ma możliwości ich wyegzekwowania z powodu funkcjonowania w tych samych pomieszczeniach różnych podmiotów – wyjaśnia prezydent.

10 lipca został zamknięty kolejny sklep z dopalaczami przy ulicy Sapieżyńskiej, który działał pod przykrywką e-papierosów. Po wielokrotnej interwencji policji punkt handlowy został zaplombowany, a opakowania z podejrzaną substancją przekazane do ekspertyzy. Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło bezpłatną infolinię. Mogą z niej korzystać uczniowie, rodzice i nauczyciele. Działania podjęte przez Samorząd to z pewnością nie ostatnie akcje profilaktycznie w naszym mieście.
Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.