Aktualności
Płynęli Zielawą do Studzianki
2015-07-22

Niektórzy wykorzystują wakacje na odpoczynek, innym potrzeba aktywności fizycznej. Z myślą o tych drugich, 19 lipca odbył się spływ kajakowy Wisznice-Studzianka po rzece Zielawa. Blisko 50 osób zdecydowało się pokonać trudną, kilkugodzinną trasę, oraz wziąć udział w dodatkowych atrakcjach.

- Postanowiliśmy razem z żoną Joanną, a także przy pomocy mieszkańców Studzianki, zorganizować spływ na ponad 20 kilometrowej trasie. Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania – mówi Łukasz Węda, organizator spływu i promotor kultury tatarskiej.

Kajaki ruszyły w samo południe. Wysoka roślinność wymuszała ciągłe wiosłowanie, ale i atrakcji widokowych było znacznie więcej, niż podczas spływu Krzną, czy Bugiem. Najbardziej malownicze tereny, niczym z obrazów Claude'a Moneta, można było podziwiać w Dubicy. Łącznie na trasie znalazło się 18 urokliwych mostków.

Dalsza część trasy nie była wcale łatwiejsza. Kolejne zmagania z zielem i wąskim korytem rzeki, a miejscami brak możliwości wyminięcia i próby przyspieszenia, która kończyła się na tataraku lub sitowiu. Dodatkowym urozmaiceniem trasy była z pewnością duża ilość zakrętów. Krajobraz urozmaicały gdzieniegdzie efekty pracy bobrów, a uczestnicy spływu mieli między innymi okazję zmierzyć się z przywalonym przez rzekę drzewem.

Najszybciej ponad 20-kilometrową trasę pokonali Monika Stasiewska i Artur Polubiec. Do Studzianki dotarli w 4 godziny i 28 minutach. Otatni kajak zameldował się na moście w Szejenkach po ponad 7 godzinach! To jednak nie koniec atrakcji, bo na miejscu na uczestników spływu czekał między innymi udział w turnieju łuczniczym. Najlepsi okazali się Konrad Radzikowski, Cezary Kukawski oraz Paweł Krywczuk. Nagrodę fair play zgarnęła Małgorzaa Bielecka. Na zakończenie nie zabrakło posiłku z kuchni regionalnej i tatarskiej, przygotowanego przez mieszkanki Studzianki. Kolejny spływ, tym razem na trasie z Rossosza, planowany jest na drugą połowę wakacji.

W dziale Trasy znajdziemy mapę i szczegółowy opis spłwu. 

Pozostałe artykuły

Finał Miasta Biała Podlaska w Siatkówce Dziewcząt
2023-03-07

Tegoroczną „Licealiadę” – Finał Miasta Biała Podlaska w Siatkówce Dziewcząt oraz puchar Prezydenta Miasta zwyciężyła reprezentacja z I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej , uzyskując awans do finału rejonu.

9 edycja Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2021-08-17

16 sierpnia br. w naszym mieście odbyła się 9 edycja Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W biegu honorowym na dystansie 1963 m wzięło udział około 200 uczestników.

Młodzi sportowcy otrzymali stypendia prezydenta
2020-03-05

Prezydent Michał Litwiniuk wręczył umowy stypendialne 15 młodym sportowcom wyróżniającym się sukcesami sportowymi. Łączna kwota stypendiów sportowych to 59 tys. zł.

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

I turniej OLDBOYÓW o Puchar Prezydenta Miasta
2019-06-11

Po raz pierwszy Dni Białej Podlaskiej rozpoczęły się na sportowo. 25 maja na boisku MOSiR odbył się I Międzynarodowy Turniej OLDBOY w Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska.  Wzięło w nim udział pięć zespołów:  Adams Brześć, Huragan Międzyrzec Podlaski, Oldboy Biała Podlaska, Oldboy Terespol, Oldboy II Biała Podlaska.  

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.