Aktualności
Jubileusz Solidarności. Odznaczono zasłużonych związkowców
2015-07-20

W 2015 roku mija 35 rocznica powstania NSZZ Solidarność. To znakomita okazja do podsumowania i przypomnienia działań, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę wolności. Lata 80. stały się przełomem nie tylko dla Polski, ale także całej Europy.

- Solidarność była ruchem sprzeciwu wobec polityki PRL, prowadzonej wbrew żywotnym interesom naszego narodu i państwa, opartej na kłamstwie i przemocy. Upomniała się o prawa narodu, prawa człowieka i obywatela – podkreślał podczas jubileuszowego spotkania w Rakowiskach prezydent Dariusz Stefaniuk.

Obowiązkiem każdego Polaka jest szanować i dbać o to, co wywalczył Związek. Prezydent Białej Podlaskiej w swojej wypowiedzi, przytaczając słowa Jana Pawła II, przypomina znaczenie słowa „solidarność”: „to znaczy jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy jeden przeciw drugiemu. Jedni – przeciw drugim. I nigdy brzemię dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich”.

Podczas uroczystość obchodów wyróżniono członków, którzy w sposób szczególny udzielali się na rzecz NSZZ Solidarność. Odznaczono m.in. ks. infułata Kazimierza Korszniewicza, ks. prałata Mieczysława Lipniackiego, ks. kanonika Stanisława Chodźko, Grażynę Abram, Elżbietę Chaberską, Teresę Dawidziuk, Zygmunta Deniszczuka, Mariana Kwiatkowskiego, Andrzeja Lempaszka, Marka Pniewskiego, Eugeniusza Szadura i Alinę Żurkowską.

W uroczystości wzięło udział 11 pocztów sztandarowych ze wszystkich oddziałów NSZZ Solidarność Region Mazowsze. Spotkanie jubileuszowe poprzedziła msza św. w parafii WNMP na Woli. 

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.