Aktualności
Szesnaście kobiet ukończyło kurs "Bezpieczna Biała". Trwają zapisy na kolejne zajęcia
2015-07-16
Zakończył się pierwszy kurs samoobrony dla kobiet w ramach cyklu „Bezpieczna Biała”. Szesnaście pań otrzymało od prezydenta Dariusza Stefaniuka certyfikat potwierdzający ukończenie zajęć. Uczestniczki są niezwykle zadowolone z treningów prowadzonych przez straż miejską. Na kolejne zajęcia zapisują się już dziesiątki bialczan.

Spotkanie podsumowujące obyło się w magistracie. Oprócz prezydenta gratulacje kobietom złożył komendant straży miejskiej Artur Żukowski oraz prowadzący zajęcia Artur Kozioł. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji, cieszymy się że bialczanki tak chętnie wzięły udział w naszych zajęciach. Liczę na to, że nie stracicie panie z nami kontaktu. Bardzo nam zależy, aby absolwenci i absolwentki kursu się integrowali – podkreślał prezydent Stefaniuk.

Pochwał dla pań nie szczędził także prowadzący zajęcia. – Panie wykazały się dużą determinacją. Liczę, że zapiszecie się na kolejne zajęcia, tym razem bardziej zaawansowane – mówił Artur Kozioł. 

Kobiety otrzymały certyfikat ukończenia kursu, broszurę z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi samoobrony oraz koszulkę z logo 490-lecia nadania praw miejskich Białej Podlaskiej.

„Bezpieczna Biała” to element reformy straży miejskiej. W nowej siedzibie służb znajduje się salka treningowa, na której samoobrony uczą się kobiety, dzieci, a już wkrótce także seniorzy. Aby zapisać się na zajęcia, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu straży miejskiej: 83 341 64 86.
Pozostałe artykuły

Motocykliści zakończyli tegoroczny sezon
2022-09-28

25 września na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbyło się XIII Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego.  Muzyczną atrakcją spotkania był koncert znanego bialskiego zespołu Gutter Sirens. 

Międzynarodowy sukces bialskich artystów
2022-09-27

W piątek 16 września b.r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Muzeum Okręgowym w Toruniu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród XLIII Międzynarodowego...

Jarmark Michałowy
2022-09-24

Jarmarkiem Michałowym, jak dyktuje piękna tradycja (czerpiąca z czasów Radziwiłłów i Alba Ducalis), rozpoczęliśmy świętowanie dni naszego patrona św. Michała Archanioła.

Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem
2022-09-22

"Razem z posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Riadem Haidarem zaprosiliśmy naszego gościa Jurka Owsiaka na bialskie rondo, jedno z pierwszych noszących nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rusza składanie wniosków o dodatek energetyczny
2022-09-21

Zgodnie z nową ustawą o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw: Dofinansowanie mogą uzyskać osoby, które:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.