Aktualności
Policja będzie miała sztandar! Prezydent na czele komitetu fundacyjnego
2015-07-15
Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej była jedną z niewielu na ścianie wschodniej, która nie posiadała sztandaru. Wkrótce to się zmieni! Podczas wojewódzkiego święta tych służb uroczyście zostanie przekazana nowa chorągiew. Na czele komitetu który ją zakupił, stanął prezydent Dariusz Stefaniuk.

Sztandar sfinansowały władze miasta, gmin oraz powiatu. – Bialska komenda od dawna potrzebowała symbolu, który identyfikowałby ją z naszym miastem i regionem. Okazuje się, że Michał Archanioł jest zarówno patronem policji, jak i Białej Podlaskiej. To nie przypadek, że w roku, w którym obchodzimy 490 rocznicę nadania praw miejskich, policjanci na sztandarze oraz mundurach będą mieli wizerunek świętego. Jesteśmy niezwykle dumni, że ta prestiżowa uroczystość odbywa się właśnie tutaj – z radością podkreśla prezydent Stefaniuk.

Zadowolenia nie kryją bialscy policjanci. – Dzięki inicjatywie komitetu, w którego skład weszli przedstawiciele wszystkich bialskich samorządów na czele z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem, będziemy mogli godnie uczestniczyć w najważniejszych uroczystościach w regionie, wystawiając w nich swój poczet sztandarowy – podkreśla kom. Jarosław Janicki, rzecznik prasowy bialskiej policji, dodając że komenda była jedną z niewielu w województwie, która nie posiadała własnego sztandaru.

Komisarz Janicki w imieniu wszystkich policjantów dziękuje za ofiarność fundatorom sztandaru i zaprasza na uroczystości. Odbędą się one w piątek 17 lipca o godzinie 12.00. Rozpocznie je msza w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny przy ul. Brzeskiej. Półtorej godziny później na Placu Wolności rozpoczną się główne uroczystości nadania sztandaru. Jednocześnie od godziny 12.00 do 17.00, w rejonie Placu Wolności, będzie prezentowany sprzęt policyjny i odbędą się konkursy z zakresu ruchu drogowego. Będzie ponadto okazja do oznakowania roweru oraz obejrzenia wystawy zbiorów historycznych, związanych z polską policją. Organizatorem uroczystości oprócz komendy miejskiej i wojewódzkiej są: prezydent Białej Podlaskiej, starosta bialski oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Lublinie.

Policyjna impreza znakomicie wpisuje się w inicjatywę wakacyjnych koncertów na Placu Wolności, organizowanych przez prezydenta Stefaniuka. Po zakończeniu policyjnych uroczystości, ok. godz. 19.00 na scenie pojawi się finalistka programu „The Voice of Poland” Kasia Sawczuk. Wokalistka zaśpiewa największe klasyki światowej muzyki rozrywkowej.

W związku z uroczystościami zamknięty będzie parking przy ul. Księdza Zbigniewa Bieńkowskiego. Za utrudnienia przepraszamy.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.