uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
EMOCJE KOSZYKARSKIE W BIAŁEJ PODLASKIEJ!
12 maja 2026 r. w hali IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej odbył się Finał Miasta Biała Podlaska w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców - Licealiada - w ramach programu profilaktycznego BZS „Sport jest moim nałogiem”.
W wydarzeniu w imieniu prezydenta Michał Litwiniuk uczestniczył Dariusz Trębicki - podinspektor ds. sportu i turystyki - z Wydziału Kultury, Sportu i Współpracy z organizacjami Pozarządowymi.
DZIEWCZĘTA
Klasyfikacja końcowa:
IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej - opiekun Andrzej Chwedoruk
ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej - opiekun Przemysław Sałański
II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej - opiekun Małgorzata Domanowska
Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt:
Bołtowicz Emilia, Jakimiuk Julia, Sałajkin Karina, Seweryn Laura, Waszczuk Kornelia.
CHŁOPCY
Klasyfikacja końcowa:
IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej - opiekun Andrzej Chwedoruk
ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej - opiekun Przemysław Sałański
II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej - opiekun Marcin Mincewicz
Skład zwycięskiej drużyny chłopców:
Gajowy Adam, Kalich Dawid, Lesiuk Alan, Szyc Franciszek.
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz awans do rejonu wywalczyły drużyny dziewcząt i chłopców z IV LO w Białej Podlaskiej!
Organizatorem wydarzenia był Bialski Szkolny Związek Sportowy.
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





