Aktualności
Powstał pierwszy szlak dla niepełnosprawnych (WIDEO)
2015-07-10
Wiosenny trakt – taką nazwę nosi pierwszy w Polsce wschodniej szlak konny dla niepełnosprawnych. Prowadzi od stajni Wiosenny Wiatr w Woskrzenicach Małych do pobliskiego lasu. Trasa liczy 7 km.

Otwarcie traktu to efekt współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki Konnej, Tradycji Jeździeckich i Hipoterapii z działającą od 1996 roku przy Citi Handlowym fundacją Kronenberga. To właśnie z jej funduszy zasponsorowano dwie rampy specjalistyczne z podjazdem i ogrodzenie dla koni w lesie. Wolontariusze fundacji oznakowali także szlak.

Siedmiokilometrowy „Wiosenny Trakt” wiedzie od stajni Wiosenny Wiatr do pobliskiego lasu, gdzie jest zamontowana specjalna rampa, przy której niepełnosprawny jeździec może zejść z konia i na niego wsiąść. Tam też jest miejsce przystosowane do wypoczynku. Na szlaku osobie niepełnosprawne towarzyszy zawsze opiekun prowadzący konia i drugi instruktor hipoterapii, asekurujący jeźdźca.

Powstał już film promujący trasę, a w przyszłości planowane jest wydłużenie szlaku i promowanie go za pomocą specjalnie przygotowanych folderów.

Pozostałe artykuły

Aniołkowe granie w Przedszkolu Samorządowym nr 3
2023-01-26

Aniołkowe granie - piękna akcja dla rodzin zastępczych - rozbrzmiało w tym roku w Przedszkolu Samorządowym nr 3 i w Przedszkolu Niepublicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka.

Zaszczep się w wakacje - zadbaj o przyszłość, zaszczep się na życie
2021-08-10

Zdrowie to według Polaków najważniejsza wartość w życiu człowieka. Dbajmy o siebie, dbajmy o swoich bliskich.

Dofinansowanie zakupu nowego samochodu dla OSP „Sidorki”
2021-08-03

Mitsubishi L200 - to nowy nabytek OSP "Sidorki" Biała Podlaska kupiony przy wsparciu Miasta Biała Podlaska. Przekazaliśmy na to dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł.

Jubileusz 30-lecia bialskiego MOPS
2020-06-01

1 czerwca 2020 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej obchodzi 30 – lecie funkcjonowania i pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.