Aktualności
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 3
2015-07-08
Sukcesem zakończył się udział dziesięcioosobowej grupy uczniów, członków Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych bialskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej, która od 29 czerwca do 4 lipca uczestniczyła w ogólnopolskim zlocie PTSM w Ustroniu.

Zorganizowano go po raz 46. pod hasłem „Turystyka i Edukacja 2015”. Zlot był jedną z centralnych imprez turystycznych dla młodzieży i nauczycieli, którym bliskie są idee turystyki.

Młodzi turyści z „trójki” startowali w konkursie plastycznym i uzyskali pierwsze miejsce. W konkursie wiedzy krajoznawczo-turystycznej zdobyli drugą lokatę, podobnie jak w rywalizacji sportowo- rekreacyjnej i w konkursie piosenki wakacyjnej. W klasyfikacji końcowej zespół z „trójki” zdobył I miejsce.

Skład drużyny: Szymon Dębowski, Weronika Dorosz, Weronika Dzięcioł, Krzysztof Grzybowski, Jakub Karwowski, Katarzyna Kładź, Tomasz Kładź, Adrian Majewski, Wiktoria Rewczuk, Magalena Sacewicz. Uczniów do konkursów przygotowywał nauczyciel historii dr Dariusz Sikora.

W trakcie zlotu młodzież brała udział w wycieczkach na Równicę i Czantorię. Największą atrakcją wycieczki do Wisły była okazała figura Adama Małysza wykonana

z białej czekolady znajdująca się Domu Zdrojowym. Impreza udała się wyśmienicie, uczestnikom dopisała pogoda. Udział drużyny w zlocie w części został sfinansowany ze środków, które pozyskano z Gminy Miejskiej Biała Podlaska.
Pozostałe artykuły

Jubileusz 30-lecia bialskiego MOPS
2020-06-01

1 czerwca 2020 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej obchodzi 30 – lecie funkcjonowania i pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Dzień Samorządu Terytorialnego
2020-05-27

27 maja, w rocznicę wyborów samorządowych roku 1990, które symbolicznie rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku przypada 30. rocznica tego ważnego wydarzenia.

Pomagamy naszemu szpitalowi - Miasto kupiło trzy respiratory kliniczne
2020-05-26

Już wkrótce do bialskiego szpitala trafią respiratory kliniczne dla wsparcia leczenia osób zarażonych koronawirusem. Udało się je zakupić mimo trudnej sytuacji na rynku medycznym, by wesprzeć pacjentów i personel medyczny.

Powstaje Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Przybuże
2019-08-27

14 sierpnia br. zostało podpisane w UM Biała Podlaska porozumienie w sprawie powołania komitetu organizacyjnego mającego utworzyć Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Przybuże. Strony Porozumienia zawarły je, kierując się pragnieniem swobodnego zrzeszania się oraz koordynacji współpracy samorządów i społeczności lokalnych z obszarów przygranicznych.

Uroczystości upamiętniające jeńców włoskich - 8 maja 2019 r.
2019-05-09

Uroczystości upamiętniające żołnierzy włoskich więzionych w obozie Stalag 366 Z, który znajdował się na terenie dzisiejszej ul. Wesołej, otworzył prezydent Michał Litwiniuk. Prezydent miasta...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców