Aktualności
Straż Miejska tym razem będzie szkoliła najmłodszych
2015-07-07

Program Bezpieczna Biała wkracza w kolejny etap. Po zajęciach zorganizowanych z myślą o kobietach, w których bialczanki uczyły się podstawowych technik samoobrony, przyszedł czas na uczniów szkół podstawowych. Młodzi bialczanie będą opanowywali elementy boksu i innych sportów walki.

Bezpłatne zajęcia prowadzone są przez Straż Miejską i mają na celu, obok promocji zdrowego i bezpiecznego trybu życia, przybliżenie mieszkańcom działalności takich instytucji jak Straż Miejska czy Urząd Miasta. Podczas spotkania z rodzicami prezydent wymieniał pozytywy takich zajęć.

- Bardzo się cieszę że troszczą się państwo o zdrowe i aktywne życie swoich dzieci. To ważne, aby nie spędzały wakacji tylko i wyłącznie na siedzeniu przed komputerem czy telewizorem. Mogę zapewnić, że czas spędzony na zajęciach nie będzie stracony – tłumaczył Dariusz Stefaniuk, chwaląc jednocześnie bezinteresowną inicjatywę Artura Kozioła, który prowadzi zajęcia dodatkowo, poza swoimi obowiązkami służbowymi.

Program zapoczątkowany lekcjami samoobrony dla kobiet, będzie miał również swoją kontynuację we wrześniu, w postaci kampanii społeczno-informacyjnej. Mieszkańcy dowiedzą się o głównych zagrożeniach i zasadach bezpieczeństwa w typowych, codziennych sytuacjach.

- Zajęcia przygotowane dla dzieci w okresie wakacyjnym będą miały na celu naukę sztuk walki i podstawowych technik obronnych, stosowanych tylko w sytuacjach koniecznych. Nauczymy się także jak pomagać i przeciwdziałać niebezpiecznym sytuacjom – wyjaśniał starszy inspektor Artur Kozioł.

Dzieci będą przyswajały sztuki walki dwa razy w tygodniu w nowej siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Alei Tysiąclecia 22.

Pozostałe artykuły

#Bialawdomu - pamiętaj o ograniczeniach!
2020-04-06

Od 25 marca br. obowiązują nowe ograniczenia mające na celu minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

List prezydenta Michała Litwiniuka do Prezesa Rady Ministrów z apelem o zmianę terminów wyborów Prezydenta RP
2020-04-06

Jako pierwszy samorządowiec z naszego regionu prezydent Michał Litwiniuk wystosował 25 marca br. list do Prezesa Rady Ministrów, w którym zaapelował o zmianę terminu wyborów Prezydenta RP. Apel ten, cytowany wielokrotnie przez ogólnopolskie media, odbił się szerokim echem.

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020
2020-04-06

Miasto Biała Podlaska zamierza przystąpić do ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020, dofinansowanego ze...

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie wznowienia działalności targowiska miejskiego dla sprzedających produkty rolno-spożywcze
2020-04-03

Informuję, że od 4 kwietnia 2020 r. do odwołania, zostaje wznowiona działalność targowiska miejskiego przy Al. Tysiąclecia wyłącznie dla osób sprzedających produkty rolno-spożywcze.

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie przyjmowania dokumentów od mieszkańców
2020-03-30

W celu przeciwdziałania rozszerzającej się pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 informuję, że Urząd Miasta Biała Podlaska oraz Urząd Stanu Cywilnego od dnia 31 marca 2020 r. do odwołania przyjmował...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie zmiany trybu pracy Urzędu Miasta, Urzędu Stanu Cywilnego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej