Aktualności

Wybrano nowego dyrektora "dziewiątki" (ROZMOWA)
2015-07-02

Komisja konkursowa powołana przez prezydenta wybrała nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 im. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej. Pełniący dotychczas tę funkcję Kazimierz Wojtaszek, 31 sierpnia odchodzi na zasłużoną emeryturę.

W skład komisji weszło dziesięcioro członków: Henryk Grodecki (przewodniczący), Anna Żytkowska i Dorota Górska (Prezydent Miasta), Andrzej Mironiuk i Ewa Kwaśniewska (Lubelski Kurator Oświaty), Grażyna Nazaruk (Rada Pedagogiczna), Elżbieta Dębowska (Rada Rodziców), Teresa Sidoruk (Związek Nauczycielstwa Polskiego), Urszula Oniszczuk (Związek Zawodowy Rada Poradnictwa) oraz Teresa Iwanowska (Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność").

W wyznaczonym terminie do konkursu przystąpiło 5 osób: Radosław Klekot, Ewa Kociszewska, Bernadeta Mikołajczak, Katarzyna Sierpotowska i Barbara Wojarnik. Kandydaci przedstawiali swoją koncepcję rozwoju instytucji, a także otrzymywali pytania od członków komisji.

Głosem większości nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 9 została Katarzyna Sierpotowska, od 1998 nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, sprawująca również przez kilka lat funkcję wicedyrektora szkoły. Jako pierwsi rozmawialiśmy z nową dyrektor.

Jak się pani czuje po ogłoszeniu wyników konkursu?
- Jestem w ogromnym szoku, gdyż za współrywali miałam osoby bardzo doświadczone, ze świetnymi koncepcjami pracy. Okazało się, że moja spodała się najbardziej. W tej chwili jestem bardzo zaskoczona. Za kilka dni zabierzemy się do pracy i będziemy realizowali założenia, które obiecałam nauczycielom i rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Jakie to będą założenia?
- Jest to szkoła postrzegana w środowisku bardzo dobrze, uzyskuje bardzo dobre wyniki na sprawdzianach szóstoklasisty, ma olimpijczyków. Podejmuje działania wychowawcze i opiekuńcze na wysokim poziomie. Chciałabym pod każdym względem poprawić chociażby o jeden punkt procentowy wszystkie te wyniki.

Największe wyzwanie w pierwszych miesiącach pracy?
- Pokazanie się z dobrej strony gronu pedagogicznemu. Chcę żeby wiedzieli, że jestem po ich stronie i mam zamiar współpracować na zasadach partnerskich. Chcę również aby swoje ważne miejsce w szkole mieli rodzice, których chcę widzieć jako współtwórców dobrej jakości kształcenia. Rolą dyrektora powinno być wspomaganie i nie przeszkadzanie w wykonywaniu swoich obowiązków.

Jakie priorytetowe hasło będzie towarzyszyło pani pracy?
- Motywowanie do pracy uczniów, nauczycieli i rodziców, środowisko lokalne oraz oczywiście, samą siebie.  

Pozostałe artykuły

Kolejna edycja rowerowych zmagań Sebring Bike Ride w Białej Podlaskiej przyciągnęła na start rzesze miłośników jednośladów w każdym wieku. Wydarzenie, zorganizowane w ramach przygotowań...

Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział Biała Podlaska świętuje wyjątkowy jubileusz 30-lecia swojego istnienia. Z tej okazji prezydent miasta Michał Litwiniuk złożył...

Biała dla Jezusa
2026-06-05

Biała dla Jezusa - pod tym hasłem odbył się w amfiteatrze po raz kolejny koncert, który honorowym patronatem objął prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Na...

Nadchodzące wydarzenia

W sobotę, 30 maja, odbył się XIX Otwarty Przegląd Zespołów Tanecznych „Love to dance” w Terespolu. W tanecznych zmaganiach, nad którymi patronat sprawował prezydent miasta...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.