Aktualności
Wybrano nowego dyrektora "dziewiątki" (ROZMOWA)
2015-07-02

Komisja konkursowa powołana przez prezydenta wybrała nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 im. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej. Pełniący dotychczas tę funkcję Kazimierz Wojtaszek, 31 sierpnia odchodzi na zasłużoną emeryturę.

W skład komisji weszło dziesięcioro członków: Henryk Grodecki (przewodniczący), Anna Żytkowska i Dorota Górska (Prezydent Miasta), Andrzej Mironiuk i Ewa Kwaśniewska (Lubelski Kurator Oświaty), Grażyna Nazaruk (Rada Pedagogiczna), Elżbieta Dębowska (Rada Rodziców), Teresa Sidoruk (Związek Nauczycielstwa Polskiego), Urszula Oniszczuk (Związek Zawodowy Rada Poradnictwa) oraz Teresa Iwanowska (Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność").

W wyznaczonym terminie do konkursu przystąpiło 5 osób: Radosław Klekot, Ewa Kociszewska, Bernadeta Mikołajczak, Katarzyna Sierpotowska i Barbara Wojarnik. Kandydaci przedstawiali swoją koncepcję rozwoju instytucji, a także otrzymywali pytania od członków komisji.

Głosem większości nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 9 została Katarzyna Sierpotowska, od 1998 nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, sprawująca również przez kilka lat funkcję wicedyrektora szkoły. Jako pierwsi rozmawialiśmy z nową dyrektor.

Jak się pani czuje po ogłoszeniu wyników konkursu?
- Jestem w ogromnym szoku, gdyż za współrywali miałam osoby bardzo doświadczone, ze świetnymi koncepcjami pracy. Okazało się, że moja spodała się najbardziej. W tej chwili jestem bardzo zaskoczona. Za kilka dni zabierzemy się do pracy i będziemy realizowali założenia, które obiecałam nauczycielom i rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Jakie to będą założenia?
- Jest to szkoła postrzegana w środowisku bardzo dobrze, uzyskuje bardzo dobre wyniki na sprawdzianach szóstoklasisty, ma olimpijczyków. Podejmuje działania wychowawcze i opiekuńcze na wysokim poziomie. Chciałabym pod każdym względem poprawić chociażby o jeden punkt procentowy wszystkie te wyniki.

Największe wyzwanie w pierwszych miesiącach pracy?
- Pokazanie się z dobrej strony gronu pedagogicznemu. Chcę żeby wiedzieli, że jestem po ich stronie i mam zamiar współpracować na zasadach partnerskich. Chcę również aby swoje ważne miejsce w szkole mieli rodzice, których chcę widzieć jako współtwórców dobrej jakości kształcenia. Rolą dyrektora powinno być wspomaganie i nie przeszkadzanie w wykonywaniu swoich obowiązków.

Jakie priorytetowe hasło będzie towarzyszyło pani pracy?
- Motywowanie do pracy uczniów, nauczycieli i rodziców, środowisko lokalne oraz oczywiście, samą siebie.  

Pozostałe artykuły

#Bialawdomu - pamiętaj o ograniczeniach!
2020-04-06

Od 25 marca br. obowiązują nowe ograniczenia mające na celu minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

List prezydenta Michała Litwiniuka do Prezesa Rady Ministrów z apelem o zmianę terminów wyborów Prezydenta RP
2020-04-06

Jako pierwszy samorządowiec z naszego regionu prezydent Michał Litwiniuk wystosował 25 marca br. list do Prezesa Rady Ministrów, w którym zaapelował o zmianę terminu wyborów Prezydenta RP. Apel ten, cytowany wielokrotnie przez ogólnopolskie media, odbił się szerokim echem.

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020
2020-04-06

Miasto Biała Podlaska zamierza przystąpić do ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020, dofinansowanego ze...

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie wznowienia działalności targowiska miejskiego dla sprzedających produkty rolno-spożywcze
2020-04-03

Informuję, że od 4 kwietnia 2020 r. do odwołania, zostaje wznowiona działalność targowiska miejskiego przy Al. Tysiąclecia wyłącznie dla osób sprzedających produkty rolno-spożywcze.

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie przyjmowania dokumentów od mieszkańców
2020-03-30

W celu przeciwdziałania rozszerzającej się pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 informuję, że Urząd Miasta Biała Podlaska oraz Urząd Stanu Cywilnego od dnia 31 marca 2020 r. do odwołania przyjmował...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie zmiany trybu pracy Urzędu Miasta, Urzędu Stanu Cywilnego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej