Na wydarzenie inauguracyjne zapraszamy już za tydzień, 25 kwietnia, o godz. 19:00 do Parafia bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej.
We czwartek w Bialskich Regionaliach odbyło się spotkanie z dr. Piotrem Strzałkowskim, który opowiedział o swojej najnowszej publikacji "Lustracya 1790".
Dr Piotr Strzałkowski w książce "Lustracya 1790", próbuje odpowiedzieć na pytanie jak przebiegała lustracja w omawianym okresie na podstawie raportów oraz takich źródeł, jak listy biskupa Naruszewicza. Jednocześnie stara się śledzić niektóre powiązania mieszkańców tych miejsc ze współczesnością, a także odwiedza wybrane miejsca.
Jego badania to ważne źródło informacji nt. tego jak żyli ludzie w dobrach biskupich, co posiadali i jakie mieli powinności, na co się skarżyli w danym okresie oraz do jakiś wniosków doprowadziła lustracja.
Naukowiec poruszył również bardzo ciekawy wątek ekonomistów, którzy wśród mieszkańców okryli się złą sławą. Prelegent odniósł się również do naszego regionu, a w szczególności Janowa Podlaskiego.
Organizatorami wydarzenia byli: prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej - finał wojewódzki dziewcząt rozegrano w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia.
Startujemy z kolejną, 11. edycją Budżetu Obywatelskiego dla Białej Podlaskiej na rok 2027.





