Aktualności
Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

Hanna Bajkowska prowadzi Dział Wiedzy o Regionie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej, jest współautorką 4 tomów „Bibliografii województwa bialskopodlaskiego”, wydawanych w bibliotece w latach 1987-1993. Od 1997 r. należy do Ogólnopolskiego Zespołu ds. Bibliografii Regionalnej przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

To jej zawdzięczamy powstanie komputerowej bazy bibliografii regionalnej, z której korzystają użytkownicy z Polski i z zagranicy.

Pani Hanna kieruje też Pracownią Digitalizacji Zbiorów oraz jest głównym redaktorem Bialskiej Biblioteki Cyfrowej, dzięki której lokalne dziedzictwo kulturowe Białej Podlaskiej i Podlasia jest dostępne w internecie.

Za pracę na rzecz kultury i propagowanie regionalnego dziedzictwa pani Hanna otrzymała odznakę „Zasłużonego Działacza Kultury” oraz odznakę honorową „Zasłużonego dla Kultury Polskiej”.

Prezydent wręczył nagrodę podczas spotkania z panem Andrzejem Czapskim w ramach projektu "Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie południowego Podlasia w latach 1980-1989".

Dziękujemy za zaangażowanie w misję promowania naszej pięknej kultury!

Pozostałe artykuły

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-11

Już jutro o godzinie 20:00 przed publicznością wystąpi zespół RockHeads.

Święto Policji
2024-07-11

Obchody Święta Policji były okazją do podziękowania za codzienną służbę, trud i poświęcenie oraz za wsparcie funkcjonariuszy, na które zawsze możemy liczyć.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas Cube4Fun
2024-07-10

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica odbędą się zawody w układaniu kostki rubika na czas Cube4Fun.

Wystawa 150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej. Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem!
2024-07-10

"150 lat Bialskiej Straży Pożarnej" to tytuł wystawy czasowej w Muzeum Południowego Podlasia, którą w lipcu i sierpniu będzie można zwiedzić z przewodnikiem.

Kolejna odsłona koncertu „Muzyka u Radziwiłłów”
2024-07-09

Kolejna odsłona koncertu „Muzyka u Radziwiłłów” organizowanego przez Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej za nami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców