Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, bialski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował dla seniorów uroczyste spotkanie integracyjne....
Za nami kolejny koncert muzyki klasycznej w ramach 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego "Ave Maria i Mesjasz", który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej.
Przed publicznością wystąpili:
Patrycja Krzeszowska (sopran),
Agnieszka Makówka (mezzosopran),
Krzysztof Marciniak (tenor),
Danuta Antoszewska (fortepian),
Piotr Jakubowski (skrzypce).
Koncert poprowadzili: Gabriela Kuc-Stefaniuk - Rzeczniczka Urzędu Miasta i Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor artystyczny festiwalu.
W imieniu prezydenta miasta podziękowania artystom oraz licznie zgromadzonym wiernym złożył wiceprezydent Maciej Buczyński.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez: prezydenta miasta Michała Litwiniuka, wójta gminy Leśna Podlaska Pawła Kazimierskiego, przeora leśniańskiego klasztoru oo. paulinów o. Łukasza Fladera wraz z Fundacją ORFEO, Bialskim Centrum Kultury i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśnej Podlaskiej.
Mieszkańcy miasta mieli zapewniony bezpłatny dojazd na miejsce koncertu i powrót dzięki MZK Biała Podlaska.
Podwójny triumf „Piątki”: Szkoła Podstawowa nr 5 mistrzem Białej Podlaskiej w piłce nożnej
Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej rozegrano półfinał wojewódzki w piłce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Nad przebiegiem sportowych zmagań patronat sprawował prezydent miasta Michał Litwiniuk. Po zaciętej i widowiskowej rywalizacji na piasku, przepustki do kolejnego etapu rozgrywek wywalczyły dwa najlepsze zespoły. Wyniki awansów:
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z bialczanką Anną Siedlecką, które przyciągnęło licznych miłośników literatury.





