Wydarzenia
Wystawa prac Pawła Dobrowolskiego p.t. "Miasto Wewnętrzne"
piątek, 1 września 2023, 18:00 - czwartek, 5 października 2023, 16:00

Paweł Dobrowolski - urodził się w sierpniu 1992 roku w Radomiu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał tytuł Magistra Sztuki w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej i Pracowni Grafiki Warsztatowej z wyróżnieniem rektorskim. Zawodowo pracuje jako nauczyciel grafiki i projektowania multimedialnego w warszawskim Liceum Plastycznym. Organizuje i uczestniczy w wystawach sztuki. Tworzy malarstwo, rzeźbę, murale, ceramikę, druki oraz muzykę elektroniczną.


Miasto Wewnętrzne
Wybudowało się we mnie miasto. Od trzydziestu lat rozwija się w nim infrastruktura, wykształcają się prawa, populacja stale rośnie. Miasto, w którym ciąży smog, na murach złuszczone graffiti i szpetne bazgroły, na horyzoncie żurawie, niedokończone wieżowce i niewyburzone ruiny. Puste dróżki i zakorkowane szosy. Dzielnice, w których mieszkańcy są spokojni i szczęśliwi, oraz takie, w których ludzie krzyczą i atakują się wzajemnie. Miasto w którym niejeden odwiedzający się zgubił. Zapraszam. Opowiem Ci o czym to miasto śni - Paweł Dobrowolski

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.