Aktualności
Zbliżają się dni miasta. Zobacz festynowy przewodnik (WIDEO)
2015-06-20
Tegoroczne Dni Białej Podlaskiej obfitują w wyjątkowe wydarzenia, koncerty i spotkania dla całych rodzin. To kilka chwil w roku kiedy mieszkańcy grodu nad Krzną mogą spotkać się w jednym miejscu i razem świętować początek wakacji. W tym roku Prezydent Miasta Dariusz Stefaniuk zaprasza na obchody do urokliwej przestrzeni Parku Radziwiłłowskiego. Na wszystkie imprezy jest wstęp wolny.

Zanim jednak Dni Miasta przeniosą się w plener, 27 czerwca o godz. 17.00 w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41, odbyła się uroczysta inauguracja. Już tradycyjnie połączona z wręczeniem Bialskiej Narody Kultury ale nowością będzie także przyznanie z tej okazji tytułu Darczyńca Bialskiej Kultury. Takim zaszczytom towarzyszyły rozstrzygnięcia konkursów "Znany Bialczanin w karykaturze" i "Bohater w mojej rodzinie" oraz koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej "Arti Sentemo", połączony z pokazem tanecznym par Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy".W niedzielę święto miasta będzie miało swoją kontynuację w Parku Radziwiłłowskim. Od godz 14.00
usłyszymy próbkę talentu młodzieży działającej przy Bialskim Centrum Kultury. Na scenie zobaczymy bialskie grupy wokalne w koncercie z dawnymi przebojami. Ciekawie zapowiada się ponadto gościnny występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kolegium Muzycznego w Brześciu. Później będzie już tylko coraz ciekawiej. The Bootles przypomną hity legendarnej czwórki z Liverpoolu, do łez rozśmieszą znani z telewizyjnych ekranów artyści Kabaretu K2, a idealnym zwieńczeniem imprezy będą występy gwiazd: Rafała Brzozowskiego i grupy Myslovitz.

POLECAMY TAKŻE: dołącz do Dni Białej Podlaskiej na Facebooku

W Parku nie zabraknie ponadto atrakcji dla całych rodzin. Wesołe miasteczko, animacje, konkursy, gry i zabawy dostarczą wiele radości nie tylko najmłodszym. Starsi wielbiciele sztuki będą mieli za to gratkę w postaci otwarcia wystawy twórczości Bazylego Albiczuka, której wernisaż przewidziano na godz. 16.00 w Muzeum Południowego Podlasia.

PROGRAM DNI BIAŁEJ PODLASKIEJ
27 czerwca (sobota, godz. 17.00)
Sala konferencyjno-widowiskowa ul. Brzeska 41


INAUGURACJA DNI BIAŁEJ
- wręczenie Bialskiej Nagrody Kultury,
- „Znany bialczanin w karykaturze 2015” - wystawa pokonkursowa, wręczenie nagród laureatom konkursu,
- „Bohater w mojej rodzinie” - rozstrzygnięcie konkursu literacko-historycznego. - prezentacja fragmentu nagrodzonych prac, wręczenie nagród,
- KONCERT KAMERALNEJ ORKIESTRY AKORDEONOWEJ ARTI SENTEMO połączony z pokazem tanecznym par Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy”.

28 czerwca (niedziela, godz. 14.00)
Park Radziwiłłowski


„TYCH LAT NIE ODDA NIKT” - program artystyczny zespołów BCK
MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA UCZNIÓW Z KOLEGIUM MUZYCZNEGO W BRZEŚCIU

THE BOOTLES
KABARET K-2
RAFAŁ BRZOZOWSKI
MYSLOVITZ

NIE ZAPOMINAJMY O OGRODACH” – otwarcie wystawy BAZYLEGO ALBICZUKA

Pozostałe artykuły

Fundacja Dom Belli otrzymała wsparcie
2022-10-04

Fundacja Dom Belli realizuje zadanie publiczne w zakresie opieki nad kotami wolno żyjącymi i bezdomnymi z terenie Białej Podlaskiej - na podstawie umowy podpisanej przez prezydenta Michała Litwiniuka  z reprezentującą Fundację Izabelą Kunicką.

Motocykliści zakończyli tegoroczny sezon
2022-09-28

25 września na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbyło się XIII Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego.  Muzyczną atrakcją spotkania był koncert znanego bialskiego zespołu Gutter Sirens. 

Międzynarodowy sukces bialskich artystów
2022-09-27

W piątek 16 września b.r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Muzeum Okręgowym w Toruniu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród XLIII Międzynarodowego...

Jarmark Michałowy
2022-09-24

Jarmarkiem Michałowym, jak dyktuje piękna tradycja (czerpiąca z czasów Radziwiłłów i Alba Ducalis), rozpoczęliśmy świętowanie dni naszego patrona św. Michała Archanioła.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.