Aktualności
Przysięga żołnierzy zasadniczej służby wojskowej
2023-03-22

Powrót wojska nie byłby możliwy bez przekazania przez bialski samorząd terenów po byłym lotnisku na rzecz formowanego garnizonu.

Przysięga żołnierzy 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, która odbyła się na placu Wolności była naszym wielkim świętem, bo powrót wojska do Białej Podlaskiej to zwiększenie bezpieczeństwa miasta, mieszkańców, całego regionu wschodniej Polski.

Organizatorami uroczystości byli prezydent Michał Litwiniuk i dowódca pułku płk Paweł Gałązka.

Pierwszy akt notarialny z 13 lutego 2020 r. podpisany przez prezydenta Michała Litwiniuka i wojewodę Lecha Sprawkę dotyczył przekazania nieruchomości o łącznej pow. 327,1073 ha.

Drugi akt notarialny z 24 lutego 2020 r. podpisany z płk. Krzysztofem Kołbem-Sieleckim z Rejonowego Zarządu Infrastruktury, który reprezentował skarb państwa, dotyczył darowizny terenów dróg i terenów pozostałych, działek o łącznej powierzchni 73,8324 ha.

W październiku 2020 r. rozpoczęło się formowanie Batalionu Zmechanizowanego 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w Białej Podlaskiej.

W maju 2021 r. batalion został przeniesiony do Białej Podlaskiej na tereny dawnego lotniska.

Następną jednostką, która powróciła na tereny bialskie, był 23 Batalion Lekkiej Piechoty wchodzący w struktury 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie. Wojska Obrony Terytorialnej jako pierwsze działały na naszym terenie zostały sformowane w 2017 roku (uprzednio z siedzibą w Roskoszy). 23 Batalion Lekkiej Piechoty w sierpniu ubiegłego roku otrzymał oficjalną nazwę 23 Bialskiego Batalionu Lekkiej Piechoty.

18 Dywizja Zmechanizowana rozwija swoją działalność i sprawność bojową w imponującym tempie, ściągając do naszego miasta kolejne jednostki, tj. 18. Batalion Rozpoznawczy oraz Batalion transportowy.

Batalion Transportowy stacjonujący w Białej Podlaskiej wchodzi w skład struktury 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, który dostał rozkaz realizacji szkolenia podstawowego dla żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej służby wojskowej na potrzeby sił zbrojnych.

Przyłączamy się do gratulacji dla żołnierzy i ich rodzin

Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców