Aktualności
Pogrzeb Macieja Falkiewicza
2023-03-02

8 marca br. o godz. 9.30 w kościele św. Anny w Białej Podlaskiej odbędzie się msza pogrzebowa Macieja Falkiewicza.

W październiku, gdy obchodziliśmy 80 urodziny Artysty, prezydent Michał Litwiniuk napisał z okazji tego jubileuszu i zorganizowanego wtedy wernisażu: „Maciej Falkiewicz od lat pokazuje nam, jak patrzeć na otaczającą rzeczywistość, by dostrzegać w niej różne wymiary i być w niej ponad czasem – bo ponadczasowe jest piękno. Niech wernisaż „Malowałem, co chciałem” pozostanie w Państwa pamięci jako spotkanie, którego osią przewodnią była wolność – twórcza, indywidualna, wolność, jakiej poczucie daje wejście w świat wyjątkowych obrazów. Są nie tylko piękne – są jak wizualny pamiętnik naszych stron”.

Tak zapamiętamy Macieja Falkiewicza - jako przewodnika po wyjątkowości świata

Pozostałe artykuły

Koncert Biała Big Band i Zespołu wokalnego Chwilka
2024-05-24

Biała Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina połączył siły z zespołem Chwilka działającym w Bialskim Centrum Kultury i powstała z tego cudowna swingowa uczta muzyczna

Seniorzy świętowali Dzień Matki
2024-05-23

Dzień Matki coraz bliżej a bialscy seniorzy już świętowali ten szczególny dzień. Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Białej Podlaskiej, podczas spotkania integracyjnego podziękowali mamom oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Apasjonata pod kierownictwem Waldemara Mazura.

W II LO im. Emilii Plater została otwarta nowa strzelnica łucznicza
2024-05-23

Obiekt powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, a jego inicjatorami byli: Pan Marek Romaniuk oraz Pan Marcin Mincewicz.

Projekt edukacyjny "Turniej Szkół 2024"
2024-05-22

Turniej Szkół to wspaniała inicjatywa umożliwiająca uczniom integrację i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Dni Białej Podlaskiej
2024-05-22

Dni Białej Podlaskiej to moc muzycznych i sportowych atrakcji!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców