Aktualności
Biała w chmurze - projekt wsparcia placówek edukacyjnych
2023-01-13

Czy wiecie, że dzięki naszej współpracy z Microsoft, w ramach projektu w całości finansowanego z budżetu Miasta Biała Podlaska każdy uczeń i nauczyciel otrzymuje dostęp do usługi Office 365 oraz możliwość BEZPŁATNEJ instalacji aplikacji pakietu Office w zawsze najnowszej wersji na 5 komputerach, 5 tabletach oraz 5 smartfonach.

W grudniu kupiliśmy licencje na rok 2023.

Dzięki naszej współpracy poszerzamy wiedzę i kompetencje w zakresie wykorzystania nowych technologii w działalności edukacyjnej szkół.

Konsekwentnie realizując projekt „Biała w chmurze”, nasz samorząd stawia na rozwój społeczeństwa informacyjnego. Miejskim koordynatorem tego projektu jest pani Magdalena Nowosielska.

IV LO im. St. Staszica
Staszic chętnie wykorzystuje zaawansowane narzędzia, by wspierać edukację uczniów, dlatego wykorzystuje technologie Microsoft w codziennej pracy. Uczniowie i nauczyciele szkoły mają możliwość przechowywania swoich materiałów w chmurze One Drive. Aplikacja Teams zawiera zestaw narzędzi i usług, które z powodzeniem można wykorzystywać w pracy stacjonarnej. Klasy maturalne w utworzonych zespołach tworzą bazy wiedzy, które wykorzystują przed maturą. Arkusze maturalne rozwiązywane są w wersji cyfrowej, bez potrzeby ich drukowania. Nie ma problemu z dostępnością i legalnością oprogramowania, ponieważ każdy uczeń wyposażony został w Aplikację Office 365. Innym przykładem wykorzystania Teams jest konferencja "Pod znakiem Staszica, którą szkoła zorganizowała dla 16 szkół staszicowskich z całej Polski. W wydarzeniu wzięło udział 360 uczniów. Dzięki wykorzystaniu technologii absolwenci szkoły zapraszani są do udziału w różnych aktywnościach, np. Staszicowskim Tygodniu Karier. Bez potrzeby przyjazdu mogą opowiedzieć naszym uczniom jak wygląda nauka za granicą. Ciekawym przykładem wykorzystania aplikacji Teams są lekcje odwrócone. Uczniowie otrzymują w aplikacji materiały, z którymi zapoznają się przed zajęciami. Następnie wykonują ćwiczenia w czasie lekcji. Na podstawie wykonanych zadań nauczyciele przesyłają podsumowania i wnioski. W ramach współpracy z uczelniami organizowane są warsztaty przedmiotowe (on - line). Wielu nauczycieli korzysta z Forms w przygotowaniu i realizacji podsumowań działów czy ewaluacji zajęć. Nauczyciele i uczniowie przygotowują prezentacje w Swayu, które są dostępne online z każdego miejsca i urządzenia.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej.
Uczniowie oraz nauczyciele mogą bezpłatnie zarejestrować się w usłudze Office 365, która obejmuje programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, a teraz także Microsoft Teams, oraz inne narzędzia. Dzięki tym aplikacjom możliwa jest praca w chmurze. Microsoft 365 pozwala uczniom dążyć do wspólnego celu w czasie rzeczywistym, umożliwiając im współtworzenie dokumentów w programach Word, Excel, PowerPoint i OneNote. W czasie zajęć kontrola nad wersjami jest łatwiejsza, dzięki mechanizmowi automatycznego tworzenia kopii zapasowych dokumentów i łatwego dostępu do wcześniejszych ich wersji. Uczniowie w łatwy i szybki sposób udostępniają pliki nauczycielowi. Microsoft Teams zwiększają efekty pracy (nauki zdalnej) dzięki rozbudowanym możliwościom czatu, wideokonferencji i udostępniania plików dla nauczycieli oraz uczniów.

Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców