Aktualności
Gala tańca podsumowująca rok artystyczny Dance Academy Studio
2022-06-17

Za nami niesamowite show. W miniony poniedziałek, 13 czerwca br. w amfiteatrze odbyła się gala tańca podsumowująca rok artystyczny Dance Academy Studio pt. „Wiry tańca" połączona z II Turniejem Tańca. W ciągu minionych kilku lat bialscy tancerze z „DAS-u" przyzwyczaili swoją widownię do występów na wysokim poziomie. Nie inaczej było podczas poniedziałkowej gali.

Na scenie pojawiło się 70 tancerzy w różnym wieku. Podczas gali można było zobaczyć prawie 40 choreografii mijającego sezonu artystycznego w licznych stylach tańca takich jak hip-hop, jazz, balet, modern i licznych kategoriach tanecznych: solo, duet, mini formacja i formacja. Tancerzom za ich sukcesy artystyczne wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary oraz upominki. Turniej tańca swoim występem uświetnili wokaliści Zespół Wokalnego "Chwilka".

Warto dodać, że podopieczni Dance Academy Studio zdobywają wysokie miejsca na wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca. Tylko w tym sezonie wytańczyli ich ponad 30 m.in. na II Międzynarodowym Festiwalu Tańca Rudolf, XIV Festiwalu Tana City of Dance czy choćby na XXII Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych. Rezultaty ich ciężkiej pracy  można było wielokrotnie podziwiać podczas pokazów i widowisk tanecznych. Tylko w tym roku Dance Academy Studio wraz z zespołem wokalnym "Chwilka" stworzyło widowisko taneczno-wokalne pt. "Dziewczynka z zapałkami", którego premiera odbyła się w ramach Bialskich Mikołajek. 

Zadowolenia z mijającego sezonu nie ukrywa szefowa "Das-u". - Nasza gala tańca podsumowująca sezon jest świetną okazją aby Nasi podopieczni pochwalili się umiejętnościami. Mieliśmy wspaniały sezon, pełen ciekawych koncertów i owocnych wyjazdów na turnieje. Dziękuję za włożone serce i pracę– mówiła Karolina Brodzik-Zaremba kierownik artystyczny Dance Academy Studio.

Dance Academy Studio to akademia tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca od 2009 roku a Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialscy tancerze mają na swoim koncie ponad 400 tytułów wytańczonych na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.