Aktualności
Święto Lotnictwa
2021-09-17

12 września br, obchodziliśmy w mieście Święto Lotnictwa podczas którego otworzono Salę Tradycji poświęconą tradycjom lotniczym Południowego Podlasia, oficjalnie odsłonięto przepiękny mural i monument, które już zawsze będą nam przypominać, jak trwale lotnicy i piloci wpisali się w tożsamość Białej Podlaskiej.

W uroczystościach uczetniczyli m.in. zastępca dowódcy 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie płk. dypl. pil. Jerzy Chojnowski, zastępca dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej płk. Renart Skrzypczak oraz generałowie lotnictwa: gen. dyw. pil. Anatol Czabański, gen. bryg. pil. Ryszard Hać, przedstawiciele środowisk lotniczych z całego kraju, z sekretarzem zarządu Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej płk. dypl. pil. Grzegorzem Zgołą na czele. Gościem honorowym był gen. bryg. pil. kosmonauta Mirosław Hermaszewski.

Podczas uroczystości Prezydent miasta Michał Litwiniuk podziękował osobom bez zaangażowania których Sala Tradycji nigdy nie powstałaby, dyrektorowi  Muzeum Południowego Podlasia Rafałowi Izbickiemu i jego zespołowi, dyrektorowi Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie Pawłowi Pawłowskiemu, członkom Oddziału Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, z prezesem płk. pil. dypl. Wiesławem Sokołowskim na czele, mjr. pil. Jerzemu Trudzikowi.
To piękne przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez wkładu płk. pil., radnego Franciszka Ostrowskiego, pomysłodawcy projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz wszystkim mieszkańcom, którzy oddali głosy na ten projekt.

Wiele pięknych wspomnień obudził przelot samolotów historycznych, jakie kiedyś latały w Białej Podlaskiej: SBLim-2, Lim-2, TS-11 „Iskra”. Właśnie modele Lim-ów znajdują się na makiecie, ktorą przekazał Prezydent miasta jako prezent do nowo otwartej Sali Tradycji.

Zapraszamy wszystkich do zwiedzenia Sali Tradycji przy ul. Sidorskiej.

Pozostałe artykuły

“Mamy zaćmę na oku”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok w kierunku zaćmy
2021-11-26

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w kierunku zaćmy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii...

Webinar „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”
2021-11-25

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Europejskim Centrum Konsumenckim zapraszają do udziału w webinarze pod hasłem: „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”, który odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 10:00 na kanale UOKiK.

Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.