Aktualności
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
2021-04-01

1 kwietnia 2021 roku rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiej statystyki publicznej, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podczas spisu dowiemy się m.in. ilu nas jest, jacy jesteśmy i w jakich warunkach mieszkamy. Dane spisowe mają ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju, województwa i gminy, dlatego tak ważne jest, żeby spisał się każdy z nas.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest pierwszym w historii polskich spisów ludności, w którym podstawową i obowiązkową metodą jest samospis internetowy. W przypadku osób niepełnoletnich spisu w ich imieniu dokonują rodzice lub prawni opiekunowie. Dzięki aplikacji spisowej można się spisać wygodnie i bezpiecznie w domu o dowolnej porze.
Aplikacja spisowa jest dostępna na stronie internetowej: spis.gov.pl od 1 kwietnia do końca spisu. Osoby, które nie mają w domu komputera i Internetu mogą zgłosić się do Urzędu Miasta Biała Podlaska. Aby dokonać samospisu internetowego w Urzędzie Miasta Biała Podlaska prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 83 341 61 04 w celu umówienia dogodnej dla siebie daty i godziny wizyty w Urzędzie. Podczas spisu będzie można liczyć na wsparcie przeszkolonego pracownika Urzędu. Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Z osobami, które nie spiszą się przez Internet skontaktuje się rachmistrz spisowy. WAŻNE! Jeśli zgłosi się do nas lub zadzwoni rachmistrz spisowy, musimy się zgodzić na rozmowę i nie możemy już poprosić o możliwość samodzielnego spisania się przez Internet. Dlatego warto jak najszybciej skorzystać z aplikacji spisowej i wypełnić obowiązek spisowy w dogodnym dla siebie momencie.

Pozostałe artykuły

Kreatywni(e) w Bibliotece
2021-05-18

13 maja 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej zainaugurowano szkolenia w ramach projektu "Kreatywni(e) w Bibliotece", realizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Pana Michała Litwiniuka. Projekt ten otrzymał dofinasowanie z programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”.

Budżet obywatelski - VI edycja
2021-05-17

Już 6 raz organizujemy budżet obywatelski Białej Podlaskiej. W tym roku mamy do wykorzystania 2 010 000 zł

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2021-05-16

Od 17.05.2021 r. do 21.05.2021 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu polegająca na wyłączeniu z ruchu pojazdów odcinka ulicy Warszawskiej.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS
2021-05-14

W 2021 roku Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS przypada w niedzielę 16 maja.

Miejskie obchody święta 34 Pułku Piechoty
2021-05-13

W pierwszym dniu miejskiego święta 34 Pułku Piechoty przy I LO im. J.I. Kraszewskiego prezydent Michał Litwiniuk oraz zaproszeni goście posadzili Dąb Pamięci por. Bogusława Wacława Bilińskiego.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.