Wydarzenia
Wyjątkowy konkurs DotykaMy
wtorek, 30 marca 2021 - poniedziałek, 10 maja 2021

Wielkimi krokami zbliżają się XXII Bialskie Dni Książki Dziecięcej – święto literatury dziecięcej, które Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Odbywać się ono będzie w drugiej połowie maja 2021 roku. W ramach tego wielkiego przedsięwzięcia zapraszamy serdecznie na szereg wydarzeń organizowanych przez Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Barwna”. Jak zwykle wszystko w ten niezwykły czas będzie kręcić się wokół książki dzieci i ich rodziców. W tym szczególnym, trudnym roku mottem przewodnim naszych wszystkich działań będą EMOCJE, które wspólnie z Wami spróbujemy okiełznać, rozczytać i nazwać.

Inauguracją do wszystkich majowych wydarzeń jest konkurs  o wdzięcznej nazwie ,,DotykaMy”, polegający na wykonaniu przez dzieci i dla dzieci specjalnej książeczki sensorycznej. Jako prekursorzy dobrych zmian za pośrednictwem tego konkursu pragniemy przedstawić książkę z nieco innej perspektywy. Chcemy uwrażliwić dzieci na potrzeby innych ze zwróceniem szczególnej uwagi na tych którzy być może nieco inaczej odbierają otaczający ich świat. Bawiąc się książeczką dotykową dziecko angażuje zmysły wzroku i dotyku. Stymuluje ona również jego rozwój. Jest to doskonałe połączenie zabawy i edukacji. Wszystkie książeczki zostaną przekazane maluchom potrzebującym specjalnych materiałów edukacyjnych.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 10 do 15 roku życia, uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta Biała Podlaska oraz powiatu bialskiego. Prace konkursowe można składać w terminie od 1 kwietnia do 10 maja 2021 r. dostarczając je osobiście do Biblioteki Barwnej lub przesyłając je pocztą tradycyjną na adres: Multimedialna Biblioteka dla Dzieci Młodzieży Barwna, ul Warszawska 12c, 21-500 Biała Podlaska z dopiskiem „DotykaMy”. Formularz konkursowy oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.mbp.org.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.