Wydarzenia
Barwna Nakręca Czytanie!
sobota, 10 października 2020, 12:00 - sobota, 24 października 2020, 16:00

Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk oraz Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży” Barwna” zaprasza wszystkich do udziału w październikowej akcji „Nakręcamy Czytanie” w ramach XXI Bialskich Dni Książki Dziecięcej. Projekt realizowany przez bialską bibliotekę skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych w tym nauczycieli i pedagogów. Czytelnicza zabawa rozpocznie się 10 października na fanpage’u Barwnej prezentacją  autorskiego teatrzyku, przygotowanego przez pracowników biblioteki  o zabawnym tytule  „Sowa na rowerze – heca, która z książki się bierze”. Kolejnymi punktami w rozkładzie czytelniczej przygody będą teatrzyki Kamishibai których emisja odbędzie się 13, 17, 19 i 23 października.

Wielu młodych czytelników zainteresowanych będzie spotkaniem z Tomaszem Samojlikiem, naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży i autorem wielu popularnych książek obrazkowych oraz komiksów. Spotkanie autorskie z Panem Tomaszem odbędzie się on-line 16 października o godzinie 17:00. Kolejnym przystankiem w czytelniczej przygodnie będzie spotkanie z Wojciechem Widłakiem, autorem najważniejszej, według fundacji ABC XXI, książki „Pan Kuleczka”, która przekazuje ważne treści o rodzinie, przyjaźni, dobroci.

Ostatnie spotkanie w ramach projektu z psychologiem Jakubem Jańczukiem, będzie poświęcone ważnemu tematowi „Jak wyrwać dziecko z sieci?”. Aktualna tematyka spotkania zapewne zachęci wielu rodziców do uczestnictwa w wydarzeniu razem z nami.  

Zapraszamy do udziału w czytelniczej akcji!

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Partnerstwo dla Książek 2020"

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.