Aktualności
Zasady funkcjonowania szkół i placówek oświatowych od 1 września
2020-08-20

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Przygotowujemy nasze szkoły i przedszkola na przyjęcie uczniów 1 września. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, rodzicom i pracownikom placówek oświaty.

Podczas spotkań z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz dyrektorami, uzgodniliśmy sposoby wprowadzenia wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej oraz ustaliliśmy dodatkowe rekomendacje mające na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny będzie opiniował przygotowane przez dyrektorów wewnętrzne regulaminy dotyczące procedur funkcjonowania szkół i placówek w czasie epidemii.

Informacje o wytycznych ogólnych można znaleźć na stronie:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/bezpieczny-powrot-do-szkol-wytyczne-men-mz-i-gis-dla-publicznych-i-niepublicznych-szkol-i-placowek-od-1-wrzesnia-2020-r/

Informacje o wytycznych strefie żółtej i czerwonej:

https://www.gov.pl/web/edukacja/organizacja-ksztalcenia-zalecenia-dla-dyrektorow

Uzgodnione dodatkowe działania będą polegały na:

  • w szkołach podstawowych na okres do końca września nastąpi maksymalne zróżnicowanie godzin rozpoczynania lekcji przez poszczególne klasy, tak aby zminimalizować bezpośredni kontakt między uczniami;
  • stosownie do warunków lokalowych i kadrowych zostaną utworzone dwie lub trzy świetlice w szkole;
  • zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek na korytarzach szkolnych przez uczniów i pracowników szkoły;
  • w miarę możliwości zostanie w szkołach rozdzielone wejście i wyjście z budynku szkoły;
  • wprowadzony zostanie zakaz wchodzenia rodziców i osób trzecich do budynków szkolnych, oprócz sytuacji szczególnych. Zakaz nie będzie dotyczył rodziców uczniów klas pierwszych szkół podstawowych;
  • w miarę możliwości zostaną rozdzielone szatnie uczniowskie na kilka pomieszczeń;
  • uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się tylko dla klas pierwszych z podziałem na tury;
  • w szkołach ponadpodstawowych na okres września zostanie wprowadzone nauczanie hybrydowe. W tym czasie na terenie szkoły co dwa tygodnie będzie odbywała się rotacja klas (część klas będzie uczyła się zdalnie, a część stacjonarnie).

Szczegółowe informacje rodzicom i uczniom przekażą dyrektorzy i nauczyciele.

W przypadku zmieniającej się sytuacji epidemicznej mogą zostać wprowadzone nowe rozwiązania.

Pozostałe artykuły

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi
2023-05-15

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych...

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców