Aktualności
Zasady funkcjonowania szkół i placówek oświatowych od 1 września
2020-08-20

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Przygotowujemy nasze szkoły i przedszkola na przyjęcie uczniów 1 września. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, rodzicom i pracownikom placówek oświaty.

Podczas spotkań z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz dyrektorami, uzgodniliśmy sposoby wprowadzenia wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej oraz ustaliliśmy dodatkowe rekomendacje mające na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny będzie opiniował przygotowane przez dyrektorów wewnętrzne regulaminy dotyczące procedur funkcjonowania szkół i placówek w czasie epidemii.

Informacje o wytycznych ogólnych można znaleźć na stronie:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/bezpieczny-powrot-do-szkol-wytyczne-men-mz-i-gis-dla-publicznych-i-niepublicznych-szkol-i-placowek-od-1-wrzesnia-2020-r/

Informacje o wytycznych strefie żółtej i czerwonej:

https://www.gov.pl/web/edukacja/organizacja-ksztalcenia-zalecenia-dla-dyrektorow

Uzgodnione dodatkowe działania będą polegały na:

  • w szkołach podstawowych na okres do końca września nastąpi maksymalne zróżnicowanie godzin rozpoczynania lekcji przez poszczególne klasy, tak aby zminimalizować bezpośredni kontakt między uczniami;
  • stosownie do warunków lokalowych i kadrowych zostaną utworzone dwie lub trzy świetlice w szkole;
  • zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek na korytarzach szkolnych przez uczniów i pracowników szkoły;
  • w miarę możliwości zostanie w szkołach rozdzielone wejście i wyjście z budynku szkoły;
  • wprowadzony zostanie zakaz wchodzenia rodziców i osób trzecich do budynków szkolnych, oprócz sytuacji szczególnych. Zakaz nie będzie dotyczył rodziców uczniów klas pierwszych szkół podstawowych;
  • w miarę możliwości zostaną rozdzielone szatnie uczniowskie na kilka pomieszczeń;
  • uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się tylko dla klas pierwszych z podziałem na tury;
  • w szkołach ponadpodstawowych na okres września zostanie wprowadzone nauczanie hybrydowe. W tym czasie na terenie szkoły co dwa tygodnie będzie odbywała się rotacja klas (część klas będzie uczyła się zdalnie, a część stacjonarnie).

Szczegółowe informacje rodzicom i uczniom przekażą dyrektorzy i nauczyciele.

W przypadku zmieniającej się sytuacji epidemicznej mogą zostać wprowadzone nowe rozwiązania.

Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.