Aktualności
Po raz kolejny wyróżniono najlepszych uczniów w konkursie recytatorskim
2018-11-30

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego, poświęconeo Adamowi Mickiewiczowi - patronowi placówki. Patronat nad wydarzeniem przyjął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, kurator oświaty Teresa Misiuk oraz prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

W konkursowej rywalizacji, w dwóch kategoriach wiekowych, uczestniczyło 47 uczniów z Białej Podlaskiej oraz innych miejscowości województwa lubelskiego, m.in. Chotyłowa, Janowa Podlaskiego, Konstantynowa,i Leśnej Podlaskiej. Młodzi artyści zmierzyli się z tekstami Adama Mickiewicza.

W jury konkursu zasiedli: dr hab. Violetta Machnicka - prezes Siedleckiego Towarzystwa Naukowego, dr Barbara Stelingowska z UPH w Siedlcach i dr Przemysław Kaliszuk z UMCS w Lublinie.W dwóch kategoriach wiekowych przyznano 6 nagród oraz 4 wyróżnienia.

Wśród uczniów szkół podstawowych klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Julia Malczuk z Leśnej Podlaskiej, drugie Bartłomiej Juszkiewicz z Konstantynowa a trzecie Maciej Koszołko z Woskrzenic Dużych. Wyróżnienia przyznano Mikołajowi Filipiukowi ze Szkoły Podstawowej w Kożuszkach i Klarze Gabir ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej.

W drugiej kategorii – uczniowie klas 7 – 8 i 3 gimnazjalnej – zwyciężył Maciej Golba z Zespołu Szkół w Łomazach. Drugie miejsce przyznano Karolinie Semeniuk z Woskrzenic Dużych a trzecie Michalinie Arteckiej z Publicznego Gimnazjum w Chotyłowie. Wyróżnienia otrzymali Katarzyna Bazyluk z Rokitna i Aleksander Przybysz z Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej.

 

Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.