Aktualności
Miasto oddało hołd Niepodległej wyjątkowym koncertem
2018-11-13

W auli bialskiej AWF odbył się Koncert dla Niepodległej. Komplet publiczności podziwiał młodzież bialskiego Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. F. Chopina w Białej Podlaskiej oraz tancerzy zespołu Podlasie.

Motywem przewodnim koncertu była polska spuścizna kulturalna, dlatego usłyszeliśmy wirtuozerskie kompozycje Fryderyka Chopina. Za fortepianem zasiedli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele szkoły.

Publiczność która po brzegi wypełniła aulę AWF mogła także wysłuchać piosenek z 20-lecia międzywojennego. W roli wokalistów wystąpili uczniowie instrumentaliści szkoły, którzy wzięli udział w warsztatach z udziałem Łukasza Wrońskiego z warszawskiej Opery Narodowej.

Zwieńczeniem koncertu był koncert orkiestry szkolnej, która aspiruje już do miana zespołu symfonicznego, mimo że działa zaledwie od 5 lat. Na jej czele stoi oczywiście dyrektor szkoły Waldemar Robak.

Sobotni koncert rozpoczął i zakończył pokaz taneczny, inspirowany tańcami narodowymi, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie, działającego na co dzień od 1970 roku przy bialskiej AWF.

Pozostałe artykuły

Koncert Biała Big Band i Zespołu wokalnego Chwilka
2024-05-24

Biała Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina połączył siły z zespołem Chwilka działającym w Bialskim Centrum Kultury i powstała z tego cudowna swingowa uczta muzyczna

Seniorzy świętowali Dzień Matki
2024-05-23

Dzień Matki coraz bliżej a bialscy seniorzy już świętowali ten szczególny dzień. Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Białej Podlaskiej, podczas spotkania integracyjnego podziękowali mamom oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Apasjonata pod kierownictwem Waldemara Mazura.

W II LO im. Emilii Plater została otwarta nowa strzelnica łucznicza
2024-05-23

Obiekt powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, a jego inicjatorami byli: Pan Marek Romaniuk oraz Pan Marcin Mincewicz.

Projekt edukacyjny "Turniej Szkół 2024"
2024-05-22

Turniej Szkół to wspaniała inicjatywa umożliwiająca uczniom integrację i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Dni Białej Podlaskiej
2024-05-22

Dni Białej Podlaskiej to moc muzycznych i sportowych atrakcji!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców