Wydarzenia
8. Land Art Festiwal
środa, 4 lipca 2018 - sobota, 14 lipca 2018

Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest ,,Święto”.

Świętowanie towarzyszyło człowiekowi od początków. Jako szczególny dzień, wydarzenie, czy stan ducha, nadawało sens życiu w wymiarze jednostkowym i społecznym. Święto to czas budowania wspólnych wartości pokoju, radości, zawieszenia gniewu i różnic. Land Art Festiwal odwołuje się do tych pozytywnych aspektów, z uwzględnieniem do natury i jej procesów, w odróżnieniu od świętowania jako konsumpcji.

Do udziału w festiwalu zostali zaproszeni artyści reprezentujący różne dyscypliny sztuk wizualnych takich jak: sztuka ziemi, film ,fotografia, design,performance, architektura krajobrazu. Kilkudziesięciu artystów, m.in. Marcin Berdyszak, KatsuhikoAzuma (JP) Leszek Mądzik, François Monnet (FR), Bettina Bereś, Marco Nones (I) Andrzej Świetlik, Noa Biran i Roy Talmon (IL) zrealizuje autorskie projekty dedykowane idei festiwalu.

Projekty będą realizowane od 4 – 14 lipca w urokliwej podlaskiej wsi Bubel Granna. Część prac powstanie na terenie Zamku Biskupów Łuckich w Janowie Podlaskim. Spacer wernisażowy z udziałem artystów i zaproszonych gości odbędzie się 14 lipca . Dla najmłodszych mieszkańców okolicznych wsi i miasteczek organizatorzy przygotowali cykl zajęć warsztatowych pt. Mały Land Art.

Podczas festiwalowych dni odbędą się koncerty plenerowe : zespołu śpiewu tradycyjnego Z lasu, męskiego zespołu wokalnego Kairos i koncert Marka Dyjaka.

Zrealizowane przez artystów instalacje - dzieła sztuki, pozostaną w przestrzeni po zakończeniu Festiwalu tworząc dalszą część ,,parku sztuki " którego tworzenie rozpoczęliśmy w tym regionie w 2015 roku.

Szczegółowe informacje są na :landart.lubelskie.pl ,facebook.com/LatajacaLatajacaRyba

Organizator :Fundacja Latajacryba i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Mecenasem festiwalu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i firma Arche,

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.