Aktualności
Grafika Oliwki w Kolekcji Sztuki Dziecka w Katowicach
2018-03-23

Praca graficzna dziewięcioletniej Oliwki Rogoźnickiej, uczestniczki zajęć graficznych w Multicentrum została włączona do zaszczytnej Kolekcji Sztuki Dziecka Pałacu Młodzieży w Katowicach za rok 2017 i otrzymała honorowy certyfikat potwierdzający to wydarzenie.

Tworzona od 2006 roku przy Pałacu Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach Kolekcja Sztuki Dziecka jest unikalnym zbiorem dziecięcej twórczości, zawierającym rysunki, grafiki, prace malarskie i przestrzenne dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

Kolekcję można oglądać w wielu instytucjach, miastach w Polsce, a nawet poza granicami naszego kraju. Wyboru prac do kolekcji dokonuje specjalnie powoływana Rada Artystyczna. Dziecięce prace oceniają wybitni artyści, profesorowie i nauczyciele szkół artystycznych. Wychowanka Multicentrum jest laureatką nagrody w XIV Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach - „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna 2017 ". Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

To nie pierwszy sukces Oliwki. Wychowanka Multicentrum brała już udział z sukcesem w XVII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO" - TORUŃ 2015 oraz w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Polska, moja Ojczyzna 2017” zorganizowanego przez tygodnik wSIECI.

Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców