Aktualności
Dariusz Stefaniuk mówi o rozwoju Białej Podlaskiej na łamach międzynarodowego magazynu finansowego
2017-12-13

- Miasto ma wielki potencjał, zarówno turystyczny, jak i produkcyjny. Dzięki powstałej niedawno strefie ekonomicznej dajemy szansę atrakcyjnych warunków do prowadzenia wielu biznesów – mówi w rozmowie dla fDi Magazine, jednego z wydawnictw Financial Times, prezydent Dariusz Stefaniuk. Wywiad to pokłosie wrześniowego Forum Ekonomicznego w Krynicy.

W fDi Magazine przeczytamy m.in. o historii i położeniu Białej Podlaskiej. Bialski prezydent udzielił także informacji na temat perspektyw rozwoju miasta, wynikających przede wszystkim z faktu stworzenia podstrefy ekonomicznej.

Biała Podlaska to małe miasto które jest atrakcyjne dla firm szukających szans w Polsce. Czy waszym priorytetem jest próba przyciągnięcia zagranicznych inwestycji, a jeśli tak, jak chcecie przyciągnąć uwagę inwestorów?

Miasto ma wielki potencjał, zarówno turystyczny, jak i produkcyjny. Dzięki powstałej niedawno strefie ekonomicznej dajemy szansę atrakcyjnych warunków do prowadzenia wielu biznesów. Dodatkowo położenie na atrakcyjnym, handlowym szlaku, blisko wschodniej granicy Unii Europejskiej, pozwala uczynić z Białej Podlaskiej prawdziwą gospodarczą potęgę.

Biała Podlaska jest położona przy drodze krajowej nr 2 (która jest częścią drogi międzynarodowej E30), dwóch drogach regionalnych (DW811 oraz DW812) i krajowej linii kolejowej.

Szansę na naszą konkurencyjność widzę w dobrej lokalizacji i atrakcyjnej ofercie w postaci strefy ekonomicznej. Będzie ona stwarzała dodatkowe możliwości firmom w postaci np. niższych podatków. Biała Podlaska jest też miastem z piękną i barwną blisko 500-letnią tradycją, co również może okazać się znaczące dla zagranicznych firm.

Jak wiele innych polskich miast, Biała Podlaska doświadczyła problemu tzw. drenażu mózgów, związanego z odpływem młodych ludzi do stolicy Warszawy oraz zachodniej Europy.

Jest to problem nie tylko naszego regionu ale również całego kraju. Jednak często powtarzam, że chcemy stworzyć takie warunki do życia naszym mieszkańcom aby mogli wykształcić się w dużym mieście i wrócić do Białej Podlaskiej, znajdując tutaj dobrą i dobrze płatną pracę. Zaczęliśmy od realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus, który zapewni młodym rodzinom własny dom w bardzo dobrej lokalizacji. Ruszyliśmy z realizacją tego przedsięwzięcia jako pierwsi w kraju. Widzimy naszą szansę w branży logistycznej oraz drzewnej. Dzięki strefie ekonomicznej możemy wykorzystać możliwość sprowadzenia międzynarodowych firm do Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia
2022-05-23

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi z sieci wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Biała Podlaska

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.