Aktualności
Recytowali utwory Adama Mickiewicza
2017-12-01

Zespół Szkól Ogólnokształcących nr 2 już trzeci gościł uczestników Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Utworów Adama Mickiewicza. W konkursowej rywalizacji uczestniczyło aż 70 uczniów z Białej Podlaskiej oraz 25 innych miejscowości województwa lubelskiego.

W jury zasiedli: prof. Violetta Machnicka i dr Barbara Stelingowska z UPH w Siedlcach, dr Marta Wysocka i dr Przemysław Kaliszuk zUMCS w Lublinie, Bartosz Koterba - wykładowca KUL i dziennikarz Radia Lublin.

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy udziału w konkursie. Wicedyrerektor Marzena Paszkowska podziękowała za pracę komisji konkursowej i nauczycielom za trud przygotowania uczniów do konkursu. Najlepszym dyplomy i atrakcyjne nagrody książkowe wręczyła pani Małgorzata Kiec – Dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie.

W trzech kategoriach wiekowych przyznano 9 nagród oraz 6 wyróżnień. Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła: Maja Doroszuk ze Szkoły Podstawowej w Konstantynowie, drugie miejsce  Wiktoria Sulej ze Szkoły Podstawowej w Wólce Dobryńskiej a trzecie miejsce zdobyła Anna Węgrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu. Wyróżnienia przyznano: Gabrieli Sawczuk ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej i Zuzannie Piątkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Chotyłowie.

W grupie gimnazjalnej zwyciężyła Olga Koprianiuk z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Wisznicach. Drugie miejsce przyznano Cezaremu Arseniukowi z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Piszczacu, trzecie miejsce Julii Leszczyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Dołdze. Wyróżnienia otrzymali: Grzegorz Lach - Publiczne Gimnazjum w Chotyłowie i Aleksander Przybysz - Publiczne Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej.

Natomiast w gronie uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych najwyżej oceniono recytację Jakuba Demianiuka z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. Drugie miejsce przyznano Kindze Sposób z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim a trzecie Katarzynie Hapon reprezentującej Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu. Wyróżnione zostały: Katarzyna Motyka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie i Weronika Siliwoniuk z Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.