Aktualności
Po raz szósty ruszyła liga szachowa
2015-12-17
Ruszyła szósta edycja Bialskiej Ligi Szachowej. Rozgrywki zainaugurowano 12 grudnia w Białej Podlaskiej. W turnieju wzięło udział 74 szachistów, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu. Tak duża liczba uczestników potwierdza rosnące z roku na rok zainteresowanie tą dyscypliną.

Szachiści rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas I – III, szkół podstawowych klas IV – VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z podziałem na dziewczęta i chłopców.

W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Oliwia Korszeń przed Karoliną Wysokińską i Aleksandrą Marciniuk. W tej samej kategorii wśród chłopców zwyciężył Jerzy Rzeńca przed Filipem Węgrzyniakiem i Filipem Sienkiewiczem.

W kategorii dziewcząt klas IV – VI zwyciężyła Patrycja Majczyna przed Martą Michalak i Lilianną Czopińską. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski przez Cezarym Sobechowiczem i Robertem Tymoszukiem.

W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kuźmicz przez Aleksandrą Leszek i Giulią Frąckiewicz. W kategorii chłopców zwyciężył Grzegorz Olichwirowicz przed Markiem Prokopiukiem i Pawłem Węgrzyniakiem. Wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Weronika Zawistowska przed Malwiną Lewandowską i Dominiką Porębą. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Michał Uściński przed Mateuszem Prokopiukiem i Marcinem Dudkiem. Na zwycięzców czekały pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe przyborniki szkolne i słodycze.

Następny turniej zostanie rozegrany w styczniu w Konstantynowie. O szczegółowym terminie zainteresowani zostaną powiadomieni w późniejszym czasie. Sędzią zawodów był Marek Uściński. Oficjalnego otwarcia dokonał prezydent Dariusz Stefaniuk.
Pozostałe artykuły

Prezentujemy wyniki matur w Białej Podlaskiej
2022-07-06

Prezentujemy wyniki matur w Białej Podlaskiej

Trwa budowa "Babskiego Rynku"
2022-07-06

Trwa budowa "Babskiego Rynku"

Kino letnie w amfiteatrze
2022-07-06

Za nami spotkanie filmowe w ramach wtorkowych, rodzinnych seansów Kina Letniego, które odbywają się w Amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów.

Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Przedszkolu Samorządowym Nr 6
2022-07-06

Zanim nasze przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 6 w Białej Podlaskiej oficjalnie zakończyły rok szkolny 2021/2022, podsumowały uczestnictwo w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa wspólnym czytaniem bajek i baśni, na które zaprosiły Wojciecha Sosnowskiego  Naczelnika Gabinetu Prezydenta Michała Litwiniuka.

Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE
2022-07-04

Miasto Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE - Effectiveness of Environmental Urban policies to improve Resources Efficiency realizowanym w ramach Programu Interreg Europa 2014 – 2020....

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.