Aktualności
Trwają zapisy do bialskiego zespołu tańca ludowego
2015-10-01
Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy”, działający na co dzień w Bialskim Centrum Kultury prowadzi nabór na kolejny sezon. Grupa poszukuje chętnych w trzech kategoriach wiekowych. Na zajęcia można zapisywać dzieci od 4 lat.

„Podlasiaków” założono w 1992 roku, wówczas jeszcze przy Młodzieżowym Domu Kultury. W 2010r. działalność grupy wznowiła Magdalena Osmulska. Obecnie na zajęcia uczęszczają uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, a także dzieci w wieku przedszkolnym.

Zespół prezentuje polskie tańce narodowe oraz popularyzuje krajowy folklor, ze szczególnym uwzględnieniem rodzinnego Podlasia. Grupa uczestniczy w festiwalach i koncertach w całej Europie. Może się pochwalić wyjazdami do Estonii, Finlandii, Austrii, Serbii, Chorwacji, Ukrainy czy Bułgarii.

Podczas występów tancerzom często towarzyszy Kapela Ludowa „Podlasiacy”, prowadzona przez Andrzeja Karasia. Niektóre pary uczestniczą w ogólnopolskich konkursach tańców towarzyskich, odnosząc znaczne sukcesy.

Zajęcia „Podlasiaków” odbywają się we wtorki i czwartki w Bialskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11. Informacje o naborze można także uzyskać pod nr 83 341 67 12.

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.