Aktualności
Trwają zapisy do bialskiego zespołu tańca ludowego
2015-10-01
Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy”, działający na co dzień w Bialskim Centrum Kultury prowadzi nabór na kolejny sezon. Grupa poszukuje chętnych w trzech kategoriach wiekowych. Na zajęcia można zapisywać dzieci od 4 lat.

„Podlasiaków” założono w 1992 roku, wówczas jeszcze przy Młodzieżowym Domu Kultury. W 2010r. działalność grupy wznowiła Magdalena Osmulska. Obecnie na zajęcia uczęszczają uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, a także dzieci w wieku przedszkolnym.

Zespół prezentuje polskie tańce narodowe oraz popularyzuje krajowy folklor, ze szczególnym uwzględnieniem rodzinnego Podlasia. Grupa uczestniczy w festiwalach i koncertach w całej Europie. Może się pochwalić wyjazdami do Estonii, Finlandii, Austrii, Serbii, Chorwacji, Ukrainy czy Bułgarii.

Podczas występów tancerzom często towarzyszy Kapela Ludowa „Podlasiacy”, prowadzona przez Andrzeja Karasia. Niektóre pary uczestniczą w ogólnopolskich konkursach tańców towarzyskich, odnosząc znaczne sukcesy.

Zajęcia „Podlasiaków” odbywają się we wtorki i czwartki w Bialskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11. Informacje o naborze można także uzyskać pod nr 83 341 67 12.

Pozostałe artykuły

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Realizujemy projekt „Załóż firmę i odnieś sukces!”
2020-07-29

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców