Aktualności
Deszczowe, ale fantastyczne Dni Patrona! Jarmark zakończyła nowoczesna lekcja historii
2015-09-27

Mimo deszczowej pogody Jarmark Michałowy cieszył się wielkim powodzeniem. Wszystkie przewidziane atrakcje udało się zorganizować. Wyłoniono także laureatów konkursów dla młodzieży, a na Placu Wolności można było poczęstować się pysznym forszmakiem z olbrzymiej patelni. To jednak wciąż nie koniec atrakcji, bo od godz. 18.00 rozpocznie się koncertowo-teatralna część wydarzenia. 

Rywalizację na jak najszybsze ułożenie puzzli wygrała SP 1 w kategorii szkół podstawowych oraz Katolickie Gimnazjum im. C.K. Norwida w kategorii gimnazjów. Oprócz szkolnych zmagań, w bialskim magistracie wywieszono prace plastyczne, nadesłane na konkurs plastyczny "Urodziny mojego miasta". 

Smakowitą niespodzianką dla mieszkańców był z pewnością forszmak, przygotowywany na olbrzymiej patelni. Potrawy z 40. kg mięsa miało starczyć nawet dla 10. wesel, stąd nikt w kolejce nie był zawiedziony i nie odszedł z kwitkiem. Zwłaszcza że w podawanie zupy włączył się sam prezydent miasta. Oprócz tego Plac Wolności był dzisiaj pełen pysznych zapachów i wyjątkowych, regionalnych potraw.

Jarmarkowi towarzyszyły wyjątkowe pokazy, przygotowane przez grupę rekonstrukcyjną. Obserwowaliśmy między innymi prezentację szermierki i żonglerki flagami. W centrum można było usłyszeć wyjątkową muzykę z XVI i XVII i zobaczyć piękne stroje. 

Na bialskim placu można było otrzymać okolicznościową pocztówkę, przygotowaną na jubileusz miasta. Dodatkowo każdy mógł ją ozdobić stemplem 490-lecia miasta. Widokówka przedstawia bialski rynek z początku XX w. Niektóre pocztówki własnoręcznie podbijał i rozdawał mieszkańcom prezydent Dariusz Stefaniuk.

Jednak to wciąż nie był koniec atrakcji. Po godz. 18.00 na placu pojawił się olbrzymi, urodzinowy tort, a później rozpoczęła się koncertowa część imprezy, z Pannami Wyklętymi na czele. To projekt Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Muzycy zaprosili do współpracy wybitne artystki polskiej sceny muzycznej, reprezentujące różnorodność stylową. Oprócz dawno niesłyszanej Kasi Kowalskiej, na scenie pojawiły się: Marika, zespół „Dziewczyny”, Marcelina i Kasia Malejonek. Repertuar grupy został poświęcony kobietom Wyklętym i opowiada ich tragiczne powojenne doświadczenia, głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. Projektowi patronuje postać Danuty Siedzikówny „Inki”, sanitariuszce 4. szwadronu 5 Wileńskiej Brygady AK. 

Pozostałe artykuły

Bezpłatne webinaria dla przedsiębiorców
2020-09-30

Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza przedsiębiorców do udziału w bezpłatnych webinariach organizowanych dzięki współpracy Urzędu Miasta Biała Podlaska z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A....

Bezpłatne porady prawne, obywatelskie i mediacje w UM Biała Podlaska
2020-09-23

Prezydent Miasta Biała Podlaska zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich,

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie - 2. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2020-09-22

26 września br. w bialskim amfiteatrze odbędzie się widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Ze względów bezpieczeństwa zostanie ono zaprezentowane dwa razy – o...

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.