Aktualności
Seniorzy będą bawili się w parku
2015-09-16
Już w najbliższą niedzielę od godz. 14.00 w Parku Radziwiłłowskim będzie trwał festyn, przygotowany specjalnie z myślą o bialskich seniorach. Będą występy, konkursy i atrakcyjne działania poza sceną. To zaledwie inauguracja projektu Aktywna Jesień Bialskich Seniorów, którego kolejne wydarzenia będzie można obserwować aż do grudnia.

W parku zaprezentują się bialskie kluby seniora i zagra Kapela Podwórkowa Klawa Ferajna. Będzie także coś do śmiechu, bo wystąpi kabaret Łzy Sołtysa z Sarnak. Niedzielne spotkanie ma również służyć promocji zdrowego trybu życia, dlatego poza sceną można będzie wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach. Dusze artystyczne będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, a w rywalizacji konkursowej będą mogli wziąć udział seniorzy z talentami literackimi. Specjalnie dla pań przygotowano konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Każdy uczestnik otrzyma ponadto możliwość skorzystania z bezpłatnych badań. Imprezę zwieńczy ognisko z dodatkowymi atrakcjami.

W ramach aktywnej jesieni na seniorów czekają kolejne atrakcje. W ramach cyklu warsztatów o różnorodnej tematyce, będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach poświęconych nauce zdrowego odżywiania, zajęciach artystycznych z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii, czy spotkaniach poświęconych obsłudze komputera. Oprócz tego seniorzy będą mogli nabyć wiedzę z zakresu porad prawnych, poprawnego zawierania umów i unikania oszustw, a także nauczyć się profesjonalnego makijażu. Spotkania odbywają się przy współpracy z bialskimi uczelniami, Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów i Miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej. O szczegółach działań, terminach i miejscach spotkań będziemy na bieżąco informować.

Impreza w parku i pozostałe atrakcje to działania, mające na celu ułatwienie bialskiemu środowisku seniorów dostępu do oferty kulturalnej, zwiększenie aktywności osób starszych w zakresie uczestniczenia w ofercie miejscowych instytucji kultury jak również zorganizowanie bezpłatnych wyjazdów w celu uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych niedostępnych w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Akademickiej
2020-07-10

W związku z realizacją zadania: "wykonanie bitumicznej warstwy ścieralnej jezdni oraz wymiana krawężników betonowych w ulicy Akademickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Artyleryjską do...

Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej
2020-07-07

23 czerwca rondu na styku ulic Koncertowej i Witoroskiej oficjalnie nadano nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O takiej nazwie radni zdecydowali już w styczniu br. Podczas oficjalnego otwarcia ronda Prezydent Miasta Michał Litwiniuk, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej Riad Haidar, wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Robertem Woźniakiem odsłonili wielkie czerwone serce – symbol WOŚP.

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi na tytułowe hasło, w jednej z trzech form wyrazu: praca pisemna, film lub praca graficzna.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców

Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020