Aktualności
Seniorzy będą bawili się w parku
2015-09-16
Już w najbliższą niedzielę od godz. 14.00 w Parku Radziwiłłowskim będzie trwał festyn, przygotowany specjalnie z myślą o bialskich seniorach. Będą występy, konkursy i atrakcyjne działania poza sceną. To zaledwie inauguracja projektu Aktywna Jesień Bialskich Seniorów, którego kolejne wydarzenia będzie można obserwować aż do grudnia.

W parku zaprezentują się bialskie kluby seniora i zagra Kapela Podwórkowa Klawa Ferajna. Będzie także coś do śmiechu, bo wystąpi kabaret Łzy Sołtysa z Sarnak. Niedzielne spotkanie ma również służyć promocji zdrowego trybu życia, dlatego poza sceną można będzie wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach. Dusze artystyczne będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, a w rywalizacji konkursowej będą mogli wziąć udział seniorzy z talentami literackimi. Specjalnie dla pań przygotowano konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Każdy uczestnik otrzyma ponadto możliwość skorzystania z bezpłatnych badań. Imprezę zwieńczy ognisko z dodatkowymi atrakcjami.

W ramach aktywnej jesieni na seniorów czekają kolejne atrakcje. W ramach cyklu warsztatów o różnorodnej tematyce, będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach poświęconych nauce zdrowego odżywiania, zajęciach artystycznych z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii, czy spotkaniach poświęconych obsłudze komputera. Oprócz tego seniorzy będą mogli nabyć wiedzę z zakresu porad prawnych, poprawnego zawierania umów i unikania oszustw, a także nauczyć się profesjonalnego makijażu. Spotkania odbywają się przy współpracy z bialskimi uczelniami, Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów i Miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej. O szczegółach działań, terminach i miejscach spotkań będziemy na bieżąco informować.

Impreza w parku i pozostałe atrakcje to działania, mające na celu ułatwienie bialskiemu środowisku seniorów dostępu do oferty kulturalnej, zwiększenie aktywności osób starszych w zakresie uczestniczenia w ofercie miejscowych instytucji kultury jak również zorganizowanie bezpłatnych wyjazdów w celu uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych niedostępnych w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.