Aktualności
Kolejny międzynarodowy sukces bialskiej Chwilki!
2015-09-16

Zespół wokalny Chwilka po raz kolejny nie zawiódł. Bialskie solistki na festiwalu Orfeo In Italia 2015 zdobyły pierwszą nagrodę zespołowo, a także ex aequo trzecie miejsce za występy solowe. Tytułem Grande Maestro wyróżniono też instruktora grupy, która będzie mogła sprawdzić swoje możliwości po raz kolejny w kwietniu. Tym razem na festiwalu w hiszpańskiej Maladze.

- Nie byliśmy faworytami i pewniakami do zwycięstwa, mimo że zakwalifikowaliśmy się do konkursu zdobywając Grand Prix ubiegłorocznego festiwalu w Słonecznym Brzegu. Do końca towarzyszyły nam duże emocje i wielkie napięcie – przyznaje skromnie Ireneusz Parafiniuk, który w przyszłym roku wraz ze swoimi podopiecznymi, będzie obchodził 30-lecie zespołu.

Włoski festiwal odbywał się niedaleko Wenecji, dlatego grupa miała okazję do zwiedzania i podziwiania pięknych krajobrazów i zabytkowych miejscowości. Odstraszały jedynie wysokie ceny, ale widok z okna hotelowego na piękne morze rekompensował wszystko. Do nadmorskiego klimatu dopasowało się zresztą trio wokalne. Dziewczyny podczas występów miały na sobie białe, marynarskie stroje.

Laureatów festiwalu wybierało kilkuosobowe jury, w którym znaleźli się m.in przedstawiciele Rosji, Szwecji  i Polski. W rywalizacji brało udział kilkudziesięciu wykonawców w różnych grupach wiekowych z całej Europy. Oprócz nagrody dla tria wokalnego, Aleksandra Smerachańska i Aleksandra Olesiejuk zdobyły równorzędne trzecie nagrody za występy solowe. Wyróżnienie specjalne otrzymała także Julia Trojanowska. Dzięki zwycięstwu zespół otrzymał również częściowe dofinansowanie wyjazdu na przyszłoroczny festiwal organizowany w Hiszpanii. 

Pozostałe artykuły

Bezpłatne porady prawne, obywatelskie i mediacje w UM Biała Podlaska
2020-09-23

Prezydent Miasta Biała Podlaska zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich,

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie - 2. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2020-09-22

26 września br. w bialskim amfiteatrze odbędzie się widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Ze względów bezpieczeństwa zostanie ono zaprezentowane dwa razy – o...

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.