Aktualności
Kolejny międzynarodowy sukces bialskiej Chwilki!
2015-09-16

Zespół wokalny Chwilka po raz kolejny nie zawiódł. Bialskie solistki na festiwalu Orfeo In Italia 2015 zdobyły pierwszą nagrodę zespołowo, a także ex aequo trzecie miejsce za występy solowe. Tytułem Grande Maestro wyróżniono też instruktora grupy, która będzie mogła sprawdzić swoje możliwości po raz kolejny w kwietniu. Tym razem na festiwalu w hiszpańskiej Maladze.

- Nie byliśmy faworytami i pewniakami do zwycięstwa, mimo że zakwalifikowaliśmy się do konkursu zdobywając Grand Prix ubiegłorocznego festiwalu w Słonecznym Brzegu. Do końca towarzyszyły nam duże emocje i wielkie napięcie – przyznaje skromnie Ireneusz Parafiniuk, który w przyszłym roku wraz ze swoimi podopiecznymi, będzie obchodził 30-lecie zespołu.

Włoski festiwal odbywał się niedaleko Wenecji, dlatego grupa miała okazję do zwiedzania i podziwiania pięknych krajobrazów i zabytkowych miejscowości. Odstraszały jedynie wysokie ceny, ale widok z okna hotelowego na piękne morze rekompensował wszystko. Do nadmorskiego klimatu dopasowało się zresztą trio wokalne. Dziewczyny podczas występów miały na sobie białe, marynarskie stroje.

Laureatów festiwalu wybierało kilkuosobowe jury, w którym znaleźli się m.in przedstawiciele Rosji, Szwecji  i Polski. W rywalizacji brało udział kilkudziesięciu wykonawców w różnych grupach wiekowych z całej Europy. Oprócz nagrody dla tria wokalnego, Aleksandra Smerachańska i Aleksandra Olesiejuk zdobyły równorzędne trzecie nagrody za występy solowe. Wyróżnienie specjalne otrzymała także Julia Trojanowska. Dzięki zwycięstwu zespół otrzymał również częściowe dofinansowanie wyjazdu na przyszłoroczny festiwal organizowany w Hiszpanii. 

Pozostałe artykuły

KOLEJNY GRAFICZNY SUKCES!
2020-02-11

Mamy kolejny wspaniały artystyczny sukces na koncie uczestników zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej „PIKSEL” w Bialskim Centrum Kultury. 11-letni Kamil Turyk, podopieczny pani Lilli Wielgan-Michaluk, został wyróżniony udziałem w wystawie pokonkursowej w VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „NIEBO W KOLORZE – SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ”.

Prezydent przyznał stypendia artystyczne
2020-01-28

Stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymują osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Prezydent Michał Litwiniuk wyróżnił zdolnych młodych bialczan rozwijających swoje talenty w różnych dziedzinach.

Pracowity rok 2019 - podsumowanie
2020-01-27

Rok 2019 był w Białej Podlaskiej bardzo intensywny i pracowity. To rok inwestycyjnej ofensywy, wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, nowych działań na rzecz społeczności lokalnej.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej
2020-01-27

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 28. W Białej Podlaskiej to był wyjątkowy finał. Sztab WOŚP pierwszy raz miał siedzibę w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Padły rekordy...

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.