Aktualności

Przeszłość i przyszłość okiem pasjonatów. W mieście odbyły się Dni Fantastyki (WIDEO)
2015-09-07
Bialskie Dni Fantastyki 2015 przeszły do historii, a to właśnie przeszłość była tematem tegorocznej edycji wydarzenia. Głównie za sprawą popularnego filmu science-fiction „Powrót do przyszłości”, w którym główny bohater dociera do naszych czasów. Jak ma się rzeczywistość do tego, co przedstawiono w filmie? O tym między innymi dyskutowali uczestnicy bialskiego konwentu.

- To festiwal kultury popularnej i fantastyki, ale nie tylko. Mamy też blok poświęcony kulturze dalekiego Wschodu, a także nauce. W programie znalazło się 65 godzin prelekcji, poświęconych bardzo różnym tematom. Wśród nich pojawią się nawet podstawy pierwszej pomocy – wyjaśnia Paweł Iwaniuk, główny koordynator konwentu.

Jak wyjaśniają organizatorzy, bialska impreza ma różnić się od innych tego typu otwartością i możliwością dotarcia do różnego odbiorcy. Zwykle podobne wydarzenia są zamknięte dla wtajemniczonej grupy osób. Podczas bialskiego konwentu pojawiły się osoby w różnym wieku, które na pierwszy rzut oka nie wyglądały na fanów fantastyki, ale to właśnie do nich kierowana jest oferta imprezy.

Tegoroczne Dni Fantastyki odbyły się 5 i 6 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Celem tej edycji było zaakcentowanie ważnego wpływu kultury lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Organizatorem konwentu był Bialski Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk”. Patronatem honorowym wydarzenie objął prezydent Dariusz Stefaniuk.

Pozostałe artykuły

Już 31 sierpnia rozpoczyna się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Białej Podlaskiej. W tegorocznej edycji w budżecie miasta zabezpieczono rekordową kwotę 3,2 mln zł na inwestycje,...

Informujemy, że od dnia 24 sierpnia 2026 r. (poniedziałek) rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Okrzei.

Informujemy, że w związku z prowadzeniem robót budowlanych w ramach zadania – Rozbudowa ul. Janowskiej, od dnia 22.08.2026 r. nastąpi zmiana czasowej organizacji ruchu.

MKS Podlasie Biała Podlaska odnotował drugi z rzędu wygrany mecz, pokonując AKS 1947 Busko-Zdrój wynikiem 2:1.

Biała Podlaska ma Plan Ogólny. Ustawa z 2023 r. zobowiązała samorządy do przyjęcia tego dokumentu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
>>> <<<