Aktualności
Bialscy maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości
2015-07-01
Licealiści znają już wyniki matur. Nie każdy może mieć powody do radości, jednak w skali całego kraju zdawalność nie wypadła tragicznie, zwłaszcza że przed uczniami którzy nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu jest ciągle szansa poprawki. 

Podobnie jak w ubiegłym roku najlepiej spisali się absolwenci z I LO im. J.I. Kraszewskiego. Spośród 231 uczniów jedynie sześciu nie przeskoczyło egzaminu z matematyki, co daje procent zdawalności na poziomie 97,4 proc. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę statystyki ogólnopolskie i wojewódzkie. W skali kraju maturę za pierwszym podejściem zdało jedynie 74 proc. uczniów, podobnie było w lubelskim - 73 proc. 

Należy jednak zwrócić uwagę, że absolwenci mierzyli się z różnymi egzaminami. Bialskie technika zdawały starą maturę i tutaj wyniki są znacznie słabsze. Procent zdawalności sięgnął w tym wypadku zaledwie 54 proc., przy czym zdecydowanie najsłabiej wypadło pod tym względem Technikum nr 2. 

Największym problemem była oczywiście matematyka. W bialskich szkołach sprawiła nawet więcej kłopotów niż w skali całego kraju (18% i 20%). Przebrnięcie przez naukę nie powiodło się aż 84 uczniom z Technikum nr 1 i 44 absolwentom III LO. 

Zdawalność matury 2015 w Białej Podlaskiej (w nawiasie wynik z ubiegłego roku)
I Liceum Ogólnokształcące - 97% (97,5)
II Liceum Ogólnokształcące - 94% (96)
III Liceum Ogólnokształcące - 42% (67)
IV Liceum Ogólnokształcące - 82% (87)
Technikum nr 1 - 58,5% (45)
Technikum nr 2 - 42% (40)

Pozostałe artykuły

Podziel się swoimi opiniami na temat Budżetu Obywatelskiego
2023-12-01

Zakończyła się VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Po raz pierwszy mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli podzielić się swoimi opiniami i sugestiami dotyczącymi Budżetu...

Wystawa twórczości prof. Stanisława Baja - "Świadkowie życia”
2023-11-28

"Świadkowie życia” – to wystawa twórczości prof. Stanisława Baja, którą koniecznie musicie zobaczyć, historia wspaniałego artysty-indywidualisty, urodzonego w nadbużańskich Dołhobrodach, spleciona z biegiem kolejnych lat, gdy obserwując otaczający świat, ludzi, poznawał siebie i wyrażał własne emocje, nie raz poruszając do głębi krytyków.

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie!
2023-11-28

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie! Tuż obok ul. Warszawskiej w stronę rzeki i dalej w stronę ulicy Dalekiej i Koncertowej trwają prace na naszej inwestycji – nowej arterii z nowym mostem na Krznie. Pierwszy sprzęt już pracuje na odcinku bliżej rzeki. Zasadnicza część prac przebiegnie w przyszłym roku, ale za rok powinniśmy się już cieszyć efektami i nową przeprawą.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023"
2023-11-27

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023". Po obejrzeniu prac konkursowych 150 autorów z 95 miast Polski w kategoriach wiekowych Młodzież oraz Dorośli, Rada Artystyczna Konkursu ogłosiła dziś podczas wernisażu pokonkursowego swój werdykt

Kacper Denkiewicz – sportowa chluba miasta Biała Podlaska
2023-11-25

Kacper Denkiewicz - uczeń naszej „dziewiątki” ma 13 lat i już ogromne sukcesy na koncie:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców