Aktualności
Współpracują z sukcesami. Bialskie talenty wystąpią w Pałacu Kultury
2015-06-30

Dance Academy Studio zakończyło szósty sezon kolejnymi sukcesami. Tym razem przywieźli trofea z XI Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych, który odbył się w miniony weekend w Terespolu. Tym samym zakończył się następny rok postępów, skwitowany udaną współpracą z Zespołem Wokalnym „Chwilka”. Ostatnio połączone siły dwóch grup artystycznych działających w Piaście, przyniosły efekt w postaci prac nad przedstawieniem, które w listopadzie zostanie zaprezentowane w Teatrze Lalka.

Grupa tancerzy prowadzona przez Karolinę Brodzik-Zarembę wywalczyła w Terespolu nagrody za najlepszą choreografię hip-hop oraz show dance seniorów. Akademia nie miała sobie także równych w kategorii powyżej 16 lat wśród formacji modern dance seniorów, a także otarła się o zwycięstwo zdobywając drugie miejsce w kategorii juniorskiej. To kolejne spośród 36 tytułów wywalczonych w tym roku na 6 turniejach. Do tego należałoby dodać blisko 20 choreografii przygotowanych w krótkim czasie, które potwierdzają status jednej z najlepszych grup tanecznych w regionie.

Chwilka to z kolei niekwestionowany lider sukcesów wokalnych. Wystarczy wymienić chociażby laury zespołu z ostatniego półrocza. Marta Tchórzewska wróciła z pierwszym i drugim miejscem z festiwali w Bielsku-Podlaskim i Hajnówce. Do tego należy dodać Grand Prix Konkursu Piosenki Francuskiej i nagrodę główną IV Ogólnopolskiego Festiwalu "School and Jazz" w Lubaczowie. Julia Trojanowska została finalistką „Diamentów Lublina”, dzięki czemu jesienią, wraz z innymi laureatami, będzie nagrywała piosenki w profesjonalnym studiu. Niedługo pojedzie także wraz z Aleksandrą Smerachańską i Aleksandrą Olesiejuk na Eurofestiwal do Wenecji, gdzie trio wokalne ma spore szanse wywalczenia głównej nagrody.

Chwilkę i Dance Academy Studio łączy ogrom sukcesów, ale także wyjątkowe musicale, przygotowane ze zmysłem choreografii Karoliny oraz doświadczeniem Ireneusza Parafiniuka. Ostatni rok przyniósł dwa takie widowiska: „Krainę śniegu” oraz „Krainę tajemniczych drzwi”. Obydwa zobaczyło łącznie ok. 1,5 tys. widzów w różnym wieku. Sukces przedstawień okazał się na tyle efektowny, że współpracą z grupami działającymi na co dzień w Klubie Kultury „Piast”, zainteresowała się fundacja Dzieci-Dzieciom.

- W tym roku będziemy mieli już piątą edycję naszej ogólnopolskiej akcji. Staramy się inspirować i odkrywać talenty dziecięce. Najpierw jeździmy po całym kraju, głównie po małych miejscowościach, tworząc bajki przy współpracy z dziećmi. Z tych scenariuszy tworzone są spektakle, które będą prezentowane pod koniec listopada w Pałacu Kultury i Nauki – wyjaśnia prezes fundacji, oryginalny i przyciągający uwagę Leonardo.

Jak przyznają autorzy projektu, taki występ to świetna okazja do przyciągnięcia uwagi inwestorów, sponsorów i darczyńców. Jest to doskonały sposób na podarowanie szansy utalentowanym dzieciom, którym ciężko byłoby przebić się bez odpowiednich środków i możliwości. Praca podczas spotkania w Piaście wyglądała na inspirującą i przyniosła bardzo oryginalne efekty. Ostatecznie powstała historia o wesołych skrzatach, które miały wielkie marzenie: występ na wielkiej scenie w Paryżu. Dzieci dopisały do tego jeszcze odpowiedni morał: pracujmy razem pod okiem fachowca, a zawsze osiągniemy sukces. Efekty tej pracy poznamy już wkrótce, jednak znając profesjonalizm bialskich fachowców o rozwijania talentów, możemy być spokojni o kolejny sukces.   

Pozostałe artykuły

"Tamten świat" - wystawa fotografii Adama Trochimiuka w piwnicach Urzędu Miasta
2022-04-13

Wystawa została otwarta 12 kwietnia. Kiedy można ją obejrzeć?

Wakacje z Muzeum Południowego Podlasia
2021-08-16

Wakacje z Muzeum Południowego Podlasia trwają w najlepsze.

Kolejne znaleziska na terenie założenia Radziwiłłów
2021-08-14

Dzięki pracom wykopaliskowym na terenie założenia Radziwiłłów odsłaniamy dworską kuchnię i inne zabudowania. Zespół Muzeum Południowego Podlasia odkrywa także elementy wyposażenia i...

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie - 2. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2020-09-22

26 września br. w bialskim amfiteatrze odbędzie się widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Ze względów bezpieczeństwa zostanie ono zaprezentowane dwa razy – o...

Nabór do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6
2020-06-30

Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Leszczynowej 16 prowadzi nabór do oddziału przedszkolnego  dla dzieci w wieku 2,5 - 4 lat. Wnioski w formie papierowej należy składać do 30 lipca br., codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00  w sekretariacie szkoły.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców