Informujemy, że jak co roku, w dniach od 31 października do 3 listopada br. będą wprowadzone zmiany w stałej organizacji ruchu obowiązującej w obrębie cmentarzy w Białej Podlaskiej.
10 maja w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste podsumowanie IX Bialskiej Ligi Historycznej szkół podstawowych 2023/2024 "Dynastia Andegawenów i Jagiellonów".
Do IX Ligi Historycznej szkół podstawowych 2023/2024 „Dynastia Andegawenów i Jagiellonów” przystąpiło 12 szkół reprezentowanych tego dnia przez dyrektorów i nauczycieli, którzy odebrali podziękowania i upominki.
W imieniu prezydenta Michała Litwiniuka w uroczystości uczestniczył naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w dr Stanisław Romanowski, który złożył wszystkim uczestnikom podziękowania za udział i gratulacje za wysokie wyniki uczniów.
W lidze uczestniczyło łącznie 120 uczniów.
Uczniowie z najwyższymi wynikami:
Klasa IV
- Karolina Babkiewicz – SP nr 5 - 30 pkt,
- Marcin Dakus – SP nr 6 - 27 pkt.
Klasa V
- Bartłomiej Olszewski – SP nr 5 - 26 pkt,
- Edyta Majewska – Katolicka Szkoła Podstawowa - 25 pkt,
- Helena Siłakiewicz – Katolicka Szkoła Podstawowa - 25 pkt.
Klasa VI
- Antoni Szczygielski – Społeczna Szkoła Podstawowa - 29 pkt,
- Lena Walenciuk – Katolicka Szkoła Podstawowa - 28 pkt,
- Emilia Rachmańczuk – Katolicka Szkoła Podstawowa - 21 pkt.
Klasa VII
- Jan Zdunek – Szkoła Podstawowa nr 4 - 29 pkt,
- Maja Zajdel – Szkoła Podstawowa nr 2 - 28 pkt,
- Ewa Paszkiewicz – Katolicka Szkoła Podstawowa - 27 pkt.
Klasa VIII
- Mikołaj Zaciura – Szkoła Podstawowa nr 4 - 29 pkt,
- Kornel Iwaniuk – Szkoła Podstawowa nr 4 - 28 pkt,
- Michał Dragan - Szkoła Podstawowa nr 6 - 23 pkt.
W Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste podsumowanie czerwcowych zmagań szkół w ramach rywalizacji o Superpuchar Rowerowej Stolicy Polski
Na Babskim Rynku zaprezentowany został spektakl „Na granicy światów” w wykonaniu Teatru Atelier z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej
Wschodnia granica Europy to miejsce pełne wyzwań, ale również szans. Z inicjatywy poseł do Parlamentu Europejskiego Marty Wcisło





