W Białej Podlaskiej odbyły się uroczyste obchody święta 34 Pułku Piechoty, zorganizowane wspólnie przez prezydenta miasta oraz dowódcę Garnizonu Biała Podlaska, ppłk. Pawła...
81. Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim
2024-04-19
W 81. rocznicę powstania w warszawskim getcie wspomnijmy ten bolesny czas pogardy i nienawiści z nadzieją, że nigdy się nie powtórzy.
Powstanie w getcie warszawskim było pierwszą akcją zbrojną na dużą skalę, która została podjęta przez organizacje podziemia przeciwko Niemcom.
W marcu 1941 roku w Białej Podlaskiej Niemcy utworzyli getto przy ulicy Grabanowskiej (obecnie Moniuszki). Zgromadzono w nim ok. 8400 Żydów.
Pamiętamy!
Pozostałe artykuły
W hali sportowej Zespołu Szkół w Białej Podlaskiej (Szkoła Podstawowa nr 9) odbył się półfinał wojewódzki w koszykówce 3x3. Sportowe zmagania uroczyście otworzyli prezydent miasta Michał Litwiniuk
W Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek swoje XXXV-lecie świętowała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Białej Podlaskiej.
Świętowaliśmy wejście Polski do UE
2026-05-05
Bialskie instytucje kultury oraz spółka miejska WOD-KAN przygotowały moc atrakcji podczas pikniku "Kochamy Cię, Europo!", który odbył się przy parku wodnym (ul. Terebelska).





