Aktualności
Spotkanie z astronomem Krzysztofem Ziołkowskim
2024-04-09

W piątek młodzież z bialskich szkół miała okazję spotkać się z bialczaninem, wybitnym i cenionym na całym świecie astronomem, Krzysztofem Ziołkowskim. Pan Krzysztof podzielił się swoją fascynującą wiedzą na temat kosmosu oraz lotów kosmicznych.

Krzysztof Ziołkowski astronom, długoletni pracownik Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk; był wykładowcą astronomii na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie; przez wiele lat był redaktorem miesięcznika astronomicznego „Urania". Członek Międzynarodowej Unii Astronomicznej, Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Odznaczony Medalem im. Włodzimierza Zonna Polskiego Towarzystwa Astronomicznego za popularyzację wiedzy o Wszechświecie.

Opublikował wiele prac i artykułów naukowych oraz kilka książek o tematyce badań kosmicznych.

Spotkanie zorganizowane zostało przez prezydenta miasta Michała Litwiniuka oraz Koło Bialczan, którego członkiem jest pan Krzysztof.

Dziękujemy za obecność prezesowi warszawskiej filii Koła Bialczan panu Wojciechowi Kade.

Ogromne podziękowania za koordynację wydarzenia dla pani prezes Krystyny Nowickiej.

Pozostałe artykuły

I Bialskie Spotkania Genealogiczne
2024-05-27

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Genealogicznym „W poszukiwaniu korzeni" zapraszają na I Bialskie Spotkania Genealogiczne, które odbędą się 28 maja 2024 r. w Parku Radziwiłłowskim w godz. 12:00-18:00.

Dr Stanisław Romanowski otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny
2024-05-27

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, autor publikacji „Prawosławny Dekanat Bialski w latach 1918-1939" otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny z rąk Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego.

Dzień Matki
2024-05-26

Dziś najlepsze życzenia składamy wszystkim mamom.

Podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”
2024-05-25

Za nami podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”.

150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej
2024-05-25

Uroczystość związana ze 150-leciem Bialskiej Straży Pożarnej zgromadziła na pl. Wolności wielu gości i delegacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.