Aktualności
Spotkanie prezydenta miasta z kuratorem oświaty Tomaszem Szabłowskim
2024-04-03

Jednym z ważnych tematów spotkania prezydenta Michała Litwiniuka  i kuratora oświaty Tomasza Szabłowskiego było finansowanie oświaty. Prezydent podkreślił konieczność zwiększenia nakładów z budżetu państwa na edukację. W coraz większym stopniu to samorząd ponosi koszty funkcjonowania szkół i placówek. W Białej Podlaskiej to już blisko 1/3 kosztów. Prezydent zapoznał także kuratora oświaty z inwestycjami, remontami w szkołach i placówkach. To kilka milionów każdego roku.

Tylko ostatnie cztery lata przyniosły budowę trzech boisk wielofunkcyjnych, budowę hali sportowej, modernizację stadionu przy SP 9.

Kurator z dużym zainteresowaniem przyjął programy realizowane w bialskich szkołach, takie jak: Bialski System Doradztwa Zawodowego, Bialski GPS, Edu Biała Podlaska, Bialskie Laboratoria. Planowanymi projektami ze środków unijnych obejmującymi termomodernizację szkół i placówek czy też modernizację infrastruktury szkolnictwa zawodowego.

W spotkaniu uczestniczyli naczelnik Gabinetu Prezydenta Wojciech Sosnowski i naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski.

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.