Aktualności
Miasto świętowało! Wyjątkowe koncerty Brzozowskiego i Myslovitz (WIDEO)
2015-06-29
Koncertem legendy polskiego rocka zakończyły się Dni Białej Podlaskiej. W Parku Radziwiłłowskim było głośno, różnorodnie i przede wszystkim ciekawie. Publiczność nie mogła narzekać na nudę, a wybór miejsca imprezy okazał się idealnym rozwiązaniem, bo podczas niedzielnych występów można było spotkać całe rodziny. 

Zaczęło się już od godz. 14.00, kiedy na małej scenie zlokalizowanej w głównej części parku, zaprezentowały się grupy działające przy Bialskim Centrum Kultury. Koncert przebiegający pod hasłem "Tych lat nie odda nikt" został podzielony na część taneczną i muzyczną. Nie zabrakło popisów Klubu Tańca Towarzyskiego "Zamek", zespołów "Domino" oraz "Impuls", a gościnnie wystąpiły najmłodsze grupy z bialskiej szkoły tańca Boogie Town. Część muzyczną otworzyło trio Ilfebo, złożone z dawnych solistek Brevisu: Marty Olesiejuk, Weroniki Kukawskiej i Doroty Czapskiej. Swój bogaty program miało także Studio Wokalne Brevis, prowadzone przez Krzysztofa Olesiejuka.

Zwieńczeniem tej części były popisy zespołu wokalnego Chwilka, który już niedługo wystąpi na włoskim Eurofestiwalu. Największe wrażenie zrobiło oczywiście trio: Aleksandra Smerachańska, Julia Trojanowska i Aleksandra Olesiejuk. Dziewczyny śpiewające i tańczące do standardów muzyki jazzowej są w stanie podbić serca każdej publiczności. Nie mniejsze owacje zebrała Chwilka na szpilkach - najświeższy projekt muzyczny Ireneusza Parafiniuka, złożona z pasjonatek i doświadczonych wokalistek.

POLECAMY TAKŻE: ekskluzywna rozmowa z Rafałem Brzozowskim

W międzyczasie dużo działo się również pod Muzeum Południowego Podlasia. Tego dnia została otwarta wystawa poświęcona twórczość Bazylego Albiczuka pod hasłem "Nie zapominajmy o ogrodach". Tuż przed wernisażem zaprezentowała się orkiestra dęta, złożona z uczniów kolegium muzycznego w Brześciu. Później goście zza wschodniej granicy pokazali się także na scenie, odgrywając znane i lubiane polskie przeboje. Zachwycona publiczność prosiła o bis.  

Duża scena miała być zwieńczeniem dobrze rozpoczętej imprezy. Zaczęło się od łódzkiej grupy The Bottles, która przypomniała znane i lubiane przeboje czwórki z Liverpoolu. Po nich publiczność skutecznie rozśmieszał duet kabaretowy K-2: Michał Zenkner i Bartosz Klauziński. Jednak prawdziwym, zasłużonym finałem były występy największy gwiazd Dni Miasta. Najpierw na scenie pojawił się Rafał Brzozowski. 

– Zawsze przyjeżdżam na koncert dużo wcześniej. Studiowałem na warszawskim AWF, w Białej macie filię tej uczelni. Wykładowcy opowiadali mi ciekawe rzeczy odnośnie miasta i regionu. Przed koncertem chcę zawsze sprawdzić reakcję publiczności – wyjaśniał autor hitu "Tak blisko". 

Nie zabrakło największych przebojów artysty, ale prawdziwym zaskoczeniem były covery, którymi Brzozowski raczył bialczan pod koniec swojego występu. Publiczność oszalała z euforii przy utworach takich grup jak Kings of Leon, Metallica, Perfect czy Emigranci. Jak przyznaje artysta, gatunkowa różnorodność nie jest dla niego żadnym problemem.Ostatnio w jednym z telewizyjnych show miałem za zadanie zaśpiewać coś w każdym gatunku muzycznym. Myślę że z każdym poradziłem sobie świetnie, niezależnie od tego czy było to jazz, reagge, rock czy blues. Nie boję się takiej konfrontacji. Moim marzeniem byłoby zrobienie płyty z big bandem, tylko niestety nie ma zbytu na taki rodzaj muzyki w naszym kraju - mówił o swoich planach i marzeniach Rafał Brzozowski. 

Kulminacją wieczoru miał być koncert legendy polskiej alternatywy. Grupa Myslovtiz zameldowała się na scenie z odpowiednią energią i przypomniała największe przeboje, które plasują ją w rockowej czołówce wszech czasów. Dodatkową atrakcją a zarazem ogromnym zaskoczeniem, było pojawienie się na scenie bialczanina Rafała Zawieruchy. Okazało się, że przed koncertem mysłowickiej ekipy skontaktował się z menadżerką zespołu, a ta oddzwoniła z radosną informacją: możesz grać! Jak przyznaje bialczanin, wejście na scenę wiązało się z ogromnym stresem ale jednocześnie spełnieniem wielkiego marzenia. Fanem Myslovitz jest od końca lat 90., zna wszystkie utwory ale to właśnie "Sprzedawcy marzeń", do których w niedzielę przygrywał na gitarze u boku swoich ulubionych instrumentalistów, kojarzą mu się najlepiej. 

Tegoroczne Dni Miasta zakończył oryginalny i efektowny pokaz laserowy, poświęcony historii miasta. Specjalne komiksowe animacje przygotował na tę okazję bialski plastyk, Mieczysław Skalimowski. 

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.