Aktualności
Podsumowanie ewaluacji VIII edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Biała Podlaska
2024-02-14

W 2023 roku odbyła się VIII edycja Budżetu Obywatelskiego Białej Podlaskiej, podczas której mieszkańcy podejmowali decyzje dotyczące wydatków z budżetu  miasta na kolejny rok, przy czym edycja ta została przeprowadzona w oparciu o nową uchwałę Rady Miasta Biała Podlaska, regulującą procedurę budżetu partycypacyjnego.

Zmiany wprowadzone tą uchwałą dotyczyły kategorii projektów zawartych pod nazwą „Zielony Budżet Obywatelski Białej Podlaskiej” oraz sposobu głosowania na kartach w formie papierowej. Po raz pierwszy uchwała wprowadziła obowiązek ewaluacji Budżetu Obywatelskiego.

Podsumowując wynik ewaluacji, należy stwierdzić, że bialski Budżet Obywatelski został oceniony dobrze i nie wymaga istotnych przekształcenia. Budżet Obywatelski jest procesem ogólnej zmiany i przejawem dążenia do doskonałości. Ewaluacja zeszłorocznej VIII edycji  budżetu  jest pierwszą w miejskiej historii Budżetu Obywatelskiego. Ewaluacja zawsze sprzyja szukaniu rozwiązań najbardziej odpowiadającym potrzebom mieszkańców. Budżet Obywatelski wspomagany edukacją o nim, kształtuje postawy obywatelskie i myślenie mieszkańców o swojej lokalnej ojczyźnie. Podstawą jest wzajemne zaufanie mieszkańców, urzędników, polityków, a najcenniejszy w tym aspekcie jest kapitał społeczny i o nim należy pamiętać, wprowadzając kolejne zmiany i ulepszenia.

Wyniki ewaluacji

Wszystkim, którzy uczestniczyli w procesie ewaluacji dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i zachęcamy do aktywnego udziału w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego.

Pozostałe artykuły

Kolejny sukces "Piksela"
2024-04-16

Już po raz siódmy MDK „Śródmieście" we Wrocławiu rozstrzygnęło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: „Spójrz okiem artysty".

Bezbramkowy remis w meczu MKS Podlasie Biała Podlaska - Podhale Nowy Targ
2024-04-15

0-0 tak zakończył się dzisiejszy mecz MKS Podlasie Biała Podlaska z Podhale Nowy Targ.

Utrudnienia na ul. Podleśnej
2024-04-13

W związku z przebudową ul. Podleśnej, od 15 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) wprowadzony zostanie kolejny etap zmian w organizacji ruchu.

Ruszył projekt dotyczący trwałego znakowania oraz sterylizacji psów i kotów
2024-04-13

Ruszył projekt dotyczący trwałego znakowania oraz sterylizacji/kastracji psów i kotów właścicielskich na terenie Miasta Biała Podlaska.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
2024-04-13

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypominający o ludobójstwie zaplanowanym w 1940 roku przez ZSRR.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.