Aktualności
Biała Podlaska - Miasto przyjazne harcerstwu
2023-11-13

To fantastyczne, jak rozwija się nasz Hufiec ZHP Biała Podlaska "Rubież" im. hm. Aleksandra Kamińskiego.

Harcerze wzbogacają życie naszego miasta kreatywnością, zaradnością i radosnym spojrzeniem na świat. Są z nami podczas najważniejszych wydarzeń miejskich, patriotycznych, kulturalnych, sportowych, współtworzą lepszą codzienność. Dziękujemy Wam za to!

Z radością wspieramy kolejne inicjatywy i działania harcerzy - ostatnio była to konferencja poświęcona hm. Aleksandrowi Kamińskiemu, która odbyła się w naszej nowej pięknej kamienicy przy ul. Krótkiej i wydanie poświęconych tej legendarnej postaci publikacji.

Gdy przekazywaliśmy harcerzom lokal na pl. Wolności 2, by mieli tam swoją siedzibę, byliśmy pewni, że rozpoczyna się nowa niesamowita historia. Za nasze działania otrzymaliśmy tytuł Miasta Przyjaznego Harcerstwu, a tablicę, która informuje o tym mieszkańców i jest niczym wspaniały medal, zawiesiliśmy razem z hm. Martą Kucharską i phm. Krzysztofem Kowalukiem w Urzędzie Miasta.

Czuwaj

Pozostałe artykuły

Pokaz sprzętu wojskowego
2024-03-04

6 marca 2024 roku, w godz. 11.00-15.00, w Białej Podlaskiej odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego biorącego udział w ćwiczeniu taktycznym z wojskami NATO pod kryptonimem „DRAGON-24”.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy
2024-03-04

W 1984 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy - PEN Club założone w drugiej dekadzie XX w. ustanowiło Dzień Pisarza. Obchodzi się je od tego czasu 3 marca. Nazwa PEN Club pochodzi od pierwszych liter angielskich słów: poets, playwrights [poeci, dramatopisarze], essayists [eseiści], novelists [powieściopisarze], tworzących wyraz pen [pióro].

Dzień Promocji Zdrowia
2024-03-04

7 marca r. w godz. 10:00 - 14:00 prezydent miasta Michał Litwiniuk zaprasza na Dzień Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-03-03

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na uroczystościach miejskich na które zaprosił prezydent Michał Litwiniuk, uczestniczyli przedstawiciele wojska, służb mundurowych, władz...

Otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane"
2024-03-02

Wczoraj w Bialskiej Galerii Fotografii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane" autorstwa utalentowanego fotografa Andrzeja Grudnia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.