Aktualności
Bialski ELREMET ma 50 lat
2015-06-25


Spółdzielnia Inwalidów ELREMET w tym roku świętuje pół wieku istnienia i wciąż zaliczana jest do najprężniej działających instytucji tego typu w kraju. Z tej okazji pracownicy spotkali się na uroczystym spotkaniu w Zespole Dworsko-Parkowym w Roskoszy.

Bialska spółdzielnia słynie w kraju z produkcji wyrobów odzieżowych i tub, przeznaczonych dla przemysłu kosmetycznego. Od 1985 posiada miano Zakładu Pracy Chronionej. Oprócz obiektów zlokalizowanych na terenie miasta dysponuje Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Relaks" w Serpelicach, gdzie organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Ponadto może pochwalić się Warsztatami Terapii Zajęciowej i zakładową przychodnią, która od 2000 roku służy nie tylko pracownikom, ale również mieszkańcom miasta i okolic.

Zdaniem aktualnego prezesa, silna pozycja ELREMET-u to wynik pielęgnowania tradycji w połączeniu z nowoczesnością. Podczas spotkania w Roskoszy Krzysztof Iwanicki podsumował ostatnie lata i dziękował pracownikom za pracę i zaangażowanie, wyróżniając specjalnymi statuetkami osoby ze stażem 40 i 41 lat pracy. Honorową statuetkę za ogromny wkład pracy w budowanie trwałości i ciągłości firmy, wręczono byłemu prezesowi Edwardowi Laskowskiemu.

Gratulacje i życzenia uznania zacnego jubileuszu popłynęły od starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego oraz Anny Kaliszuk, która pojawiła się na uroczystościach jubileuszowych w imieniu prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Pozostałe artykuły

Podsumowanie roku szkolnego w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina
2024-06-20

Uczniowie i kadra Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej podsumowali dziś dokonania z minionego roku szkolnego.

Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie
2024-06-20

Za nami Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie, ścieżce akrobatycznej i podwójnej mini trampolinie.

Podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel"
2024-06-20

Przyszedł czas na podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel". Pod czujnym okiem pani Lilli Wielgan-Michaluk powstają tam niesamowite dzieła.

Spotkanie autorskie z Gabrielem Oleszką pt. "Opowieści z morza i Pomorza"
2024-06-19

W Miejskiej Bibliotece Publicznej gościł dziś emerytowany kapitan żeglugi wielkiej Gabriel Oleszek.

Utrudnienia na ul. Średniej
2024-06-19

Informujemy, że w związku z przebudową ul. Średniej w Białej Podlaskiej od dnia 20 czerwca 2024 r. do 10 lutego 2025 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.