Aktualności
Bialski ELREMET ma 50 lat
2015-06-25


Spółdzielnia Inwalidów ELREMET w tym roku świętuje pół wieku istnienia i wciąż zaliczana jest do najprężniej działających instytucji tego typu w kraju. Z tej okazji pracownicy spotkali się na uroczystym spotkaniu w Zespole Dworsko-Parkowym w Roskoszy.

Bialska spółdzielnia słynie w kraju z produkcji wyrobów odzieżowych i tub, przeznaczonych dla przemysłu kosmetycznego. Od 1985 posiada miano Zakładu Pracy Chronionej. Oprócz obiektów zlokalizowanych na terenie miasta dysponuje Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Relaks" w Serpelicach, gdzie organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Ponadto może pochwalić się Warsztatami Terapii Zajęciowej i zakładową przychodnią, która od 2000 roku służy nie tylko pracownikom, ale również mieszkańcom miasta i okolic.

Zdaniem aktualnego prezesa, silna pozycja ELREMET-u to wynik pielęgnowania tradycji w połączeniu z nowoczesnością. Podczas spotkania w Roskoszy Krzysztof Iwanicki podsumował ostatnie lata i dziękował pracownikom za pracę i zaangażowanie, wyróżniając specjalnymi statuetkami osoby ze stażem 40 i 41 lat pracy. Honorową statuetkę za ogromny wkład pracy w budowanie trwałości i ciągłości firmy, wręczono byłemu prezesowi Edwardowi Laskowskiemu.

Gratulacje i życzenia uznania zacnego jubileuszu popłynęły od starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego oraz Anny Kaliszuk, która pojawiła się na uroczystościach jubileuszowych w imieniu prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców